„Rozśpiewani”

W tym roku klasa 5a miała okazję wziąć udział w bardzo ciekawym wyzwaniu. Dla uczniów było to emocjonujące wydarzenie, do którego solidnie się przygotowywali. Dzięki uprzejmości pani Basi Kwiatkowskiej, która zorganizowała nam wejście do studia muzycznego, mogliśmy nagrać płytę z kilkoma świątecznymi utworami.

Przygotowania rozpoczęły się już w listopadzie. Klasa wspólnie z wychowawcą – panią Martyną Dratwińską, ustaliła repertuar i dzielnie ćwiczyła do występu. Uczniowie uczyli się tekstów i próbowali swoich sił w różnego rodzaju podkładach. By próby mogły się odbywać częściej uczniowie przychodzili przed lekcjami, a także zostawali dłużej, by opanować wszystko w 100%.

W niedzielę dnia 3 lutego zebraliśmy się w niemal 100% frekwencji przy naszej szkole i wraz z panią Basią wyruszyliśmy do Gorzowa by nagrać płytę. Okazało się, że uczniowie świetnie sobie radzą przed mikrofonem i w ciągu dwóch godzin udało nam się stworzyć materiał do 6 utworów, które znajdą się na płycie. Będą to m.in.: „Pierwsza gwiazdka”, „Maleńka miłość”, czy „Kochane Panie Mikołaju”.

Po nagrywaniu, aby odpocząć i spędzić wspólnie jeszcze kilka miłych chwil, wybraliśmy się na plac zabaw. Do szkoły wróciliśmy przed godziną 14.

Mamy nadzieję, że ostateczny wynik naszych poczynań okaże się dla nas świetną pamiątką i zainspiruje nas do tworzenia kolejnych, tak ciekawych rzeczy.

Serdecznie dziękujemy pani Basi Kwiatkowskiej za umożliwienie i zorganizowanie tego ciekawego dla uczniów klasy 5a wydarzenia.

Martyna Dratwińska