W dniu 27 lutego 2019 r. uczniowie klas VI – VIII Szkoły Podstawowej w Wawrowie, pod opieką nauczycieli (pani Iwony Szelest – Michniowskiej, pani Małgorzaty Przystajko i pani Katarzyny Krajewskiej), wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt. „Pan Tadeusz”.

Przedstawienie miało dość ciekawą formę, stanowiło uwspółcześnioną wersję epopei Adama Mickiewicza. Na młodych widzach największe wrażenie wywarły gra aktorska (szczególnie podobały się postacie Hrabiego oraz Tadeusza) oraz świetna, elektryzująca muzyka.

Po zakończeniu spektaklu dzieci miały możliwość zwiedzenia teatru. Zostały podzielone na mniejsze grupy i ruszyły, by zobaczyć, co znajduje się za sceną. Z uwagą słuchały opowieści o tym, jak powstają dekoracje, kostiumy, peruki, zwiedziły stolarnię, garderoby.

Do szkoły wszyscy powrócili w świetnych nastrojach. Niestety, w teatrze niebawem rozpocznie się remont. Na następną wizytę przyjdzie nam zatem trochę poczekać…