KOMUNIKAT  -  OBIADY  GRUDZIEŃ

Koszt obiadów w miesiącu grudniu 2019

wynosi 67,50 zł.

Warunkiem korzystania z odpłatnych posiłków jest dostarczenie  do sekretariatu szkoły wypełnionej i podpisanej  „deklaracji korzystania z obiadów” (do pobrania w sekretariacie).

Wpłat za obiady należy dokonywać od 01 grudnia w sekretariacie szkoły lub na wskazany poniżej nr konta:

SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 5.12.2019 r.

Szkolna Noc Filmowa

Dnia 22 listopada 2019 roku klasy IV, V oraz VIa wzięły udział w corocznym wydarzeniu, jakim jest Szkolna Noc Filmowa, której organizatorami były pani Martyna Dratwińska oraz pani Iwona Szelest Michniowska.

Około godziny 20.30 uczniowie wraz z rodzicami oraz całym wyposażeniem, gromadzili się przy sali gimnastycznej naszej szkoły. Przynieśli ze sobą karimaty, śpiwory oraz ulubione poduszki. Część osób ubrała się w kolorowe piżamy i ciekawe stroje.

Po wejściu do sali każdy zabrał się za przygotowanie swojego stanowiska i rozpakowanie przyniesionego prowiantu. Dzieci pożegnały swoich rodziców i już oczekiwały na rozpoczęcie Nocy Filmowej. Dla klasy IV było to pierwsze takie wydarzenie i to oni byli najbardziej zniecierpliwieni.

Opiekunowie rozpoczęli od przypomnienia uczniom Regulaminu Nocy Filmowej, który każdy uczestnik miał obowiązek wcześniej przeczytać oraz podpisać się, wyrażając swoją zgodę na zasady obowiązujące podczas tego wydarzenia.

Uczniowie w trakcie Szkolnej Nocy Filmowej mieli okazję zapoznać się z ciekawą propozycją filmów. Traktowały o ważnych i cennych wartościach jak: szacunek, przyjaźń, tolerancja. Pojawiła się także ekranizacja lektury szkolnej.

W przerwie między projekcjami filmowymi odbyły się również gry i zabawy zespołowe. Uczniowie mieli okazję rywalizować ze sobą, a jednocześnie zacieśnić więzy rówieśnicze. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych oraz zagrali w znaną już wszystkim grę kalambury.

Znacznej części uczniów, a w tym przede wszystkim najmłodszym uczestnikom – klasie IV, udało się dotrwać do samego końca wszystkich filmowych seansów. Tylko niektórzy ucięli sobie krótkie lub dłuższe drzemki.

Około godziny 5.30 rozpoczęliśmy pobudkę z muzyką. Uczniowie wspólnie ćwiczyli
i tańczyli do znanych sobie rytmów. Na koniec nastąpiło wspólne sprzątanie sali gimnastycznej, po którym oczekujący już rodzice mogli bezpiecznie zabrać swoje zaspane pociechy do domu.

Mamy nadzieję, że takie wydarzenia są dla uczniów miłą odskocznią od codziennych zajęć
i pracy przy szkolnych ławkach.

Martyna Dratwińska

Iwona Szelest - Michniowska

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

04.10.2019 r.

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W naszej szkole w tym dniu ruszył patrol zbudowany z uczniów klasy 4, który sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia wśród młodszych i starszych koleżanek i kolegów  w szkole, ale także wśród nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W tej całej powadze związanej ze znajomością TM towarzyszyło  nam sporo śmiechu i zabawyJ

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy za rok!

Koordynatorzy akcji

Iwona Szelest-Michniowska

Martyna Dratwińska

14 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Wawrowie odbył się IV Szkolny Konkurs Recytatorski. Przesłuchania odbyły się w gabinecie nr 7, poprowadziła je pani Katarzyna Krajewska.

Deklamacje oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Przystajko, pani Wanda Kodź oraz pani Katarzyna Krajewska. Jury przyznawało punkty w pięciu kategoriach:

• opanowanie pamięciowe tekstu;
  • interpretacja;
  • dykcja;
  • intonacja, tempo, pauzy;
  • ogólne wrażenie artystyczne.

Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe; osobno prezentowali się recytatorzy
z klas I – IV (było ich aż dwadzieścioro dwoje) oraz z klas V – VIII (dziesięcioro).  W każdej z  grup komisja konkursowa wybierała trzy najlepsze recytacje i wręczała pamiątkowe dyplomy za uzyskanie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

Wyniki recytatorskich zmagań przedstawiają się następująco:

Klasy I – IV

• I miejsce – Paula Kowalczyk (kl. IV);
  • II miejsce – Wiktor Kowalczyk (kl. I);
  • III miejsce – Roman Ciążyński (kl. I).

Klasy V – VIII

• I miejsce – Martyna Wieczorek (kl. VIII);
  • II miejsce – Alan Zwierzyński (kl. VI b);
  • III miejsce – Maja Banaś (kl. V ).

Wymienione osoby (czyli łącznie sześcioro uczniów) będą reprezentowały naszą szkołę podczas
X Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 23 listopada w Zespole Szkół
w Lipkach Wielkich.

Katarzyna Krajewska

Parada Świętych

Dnia 08.11.2019 roku uczniowie kl. 6B z wychowawczynią panią Małgorzatą Przystajko przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości pt.,, Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?” Polska 11 listopada 1918 r. odzyskała niepodległość, to znaczy że z powrotem stała się wolna, wróciła na mapy i mogli nią rządzić wyłącznie Polacy. W trakcie apelu dzieci i pracownicy szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu” śpiewając,, Mazurka Dąbrowskiego”.