Mikołajki klasowe

6 grudnia klasa II miała okazję w wyjątkowy sposób świętować ten lubiany przez dzieci czas jakim są mikołajki. Dzieci odwiedziły przemiłe panie z Centrum Rozwoju Dziecka KleKle Kids, które opowiedziały nam, co to jest rękodzieło i wprowadziły
w magiczny świat samodzielnie wykonanych przedmiotów.

Zaczęliśmy od instrukcji wykonania mikołajkowej skarpety, panie wyjaśniły nam jak należy posługiwać się igła i nitką tak, by zachować bezpieczeństwo, a następnie uczniowie przystąpili do stworzenia projektu, który później został przez nich zrealizowany. Dzieci samodzielnie uszyły skarpetkę i ozdobiły ją wybranymi materiałami, guziczkami, koralikami, a nawet literkami. Panie również przeczytały nam historię małego krasnala, a w tle pojawiła się mikołajkowa muzyka.

Po zakończonych warsztatach uczniowie samodzielnie wykonali laurki dla pań prowadzących zajęcia, by podziękować za tak mile spędzony czas. Mamy nadzieję,
że będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w takich warsztatach i tworzyć tak cudowne przedmioty.

Martyna Dratwińska