Dnia 08.11.2019 roku uczniowie kl. 6B z wychowawczynią panią Małgorzatą Przystajko przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości pt.,, Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?” Polska 11 listopada 1918 r. odzyskała niepodległość, to znaczy że z powrotem stała się wolna, wróciła na mapy i mogli nią rządzić wyłącznie Polacy. W trakcie apelu dzieci i pracownicy szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu” śpiewając,, Mazurka Dąbrowskiego”.

 

W nawiązaniu do kultury krajów anglojęzycznych, 31 października w naszej szkole obchodziliśmy HALLOWEEN. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-VI. Organizatorkami imprezy były pani Maja Zbierska i pani Agata Tyszuk. Celem obchodów HALLOWEEN było propagowanie kultury angielskiej czy amerykańskiej, a także dobra zabawa i uśmiechy naszych uczniów. Uczniowie w ramach zajęć plastycznych współtworzyli przepiękne dekoracje. Dużą część dekoracji zawdzięczamy także rodzicom uczniów za co bardzo dziękujemy!

Na balu pojawiły się różnobarwne postacie m. in. diabełki, czarownice, klauny,  kościotrupy, wampiry, zombie i wiele innych. Atrakcji  nie brakowało, potańcówkę przygrywały różnego typu konkursy m. in test z wiedzy o HALLOWEEN, bieg z miotłą,  wybór najbardziej kreatywnego stroju czy przejście przez ,,bagno”. Każdy uczestnik nagradzany był dyplomem i słodkim upominkiem.  Uczniowie chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach.


Agata Tyszuk

 

Sprawozdanie z przeprowadzenia konkursu plastycznego dotyczącego krajów anglojęzycznych

 Dnia 30-go października 2019 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dotyczącego krajów anglojęzycznych. Uczniowie złożyli bardzo wiele ciekawych i pięknie wykonanych prac, które przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego komisja miała problem z wyborem wygranych osób. Zdecydowano zatem, że nagrody za 1, 2 i 3 miejsce zostaną przyznane podwójnie. Zwycięzcami zostali:

Miejsce I: Jakub Panek kl. 7 (Big Ben) , Oliwier Kaczmarek kl. 6B (The Buckingham Palace)

Miejsce

Miejsce 2: Paula Kowalczyk (The London Eye), Aleksandra Marzec kl. 6A

Miejsce 3: Łucja Roszkowska kl. 6B (the London Eye), Kacper Kantowski kl. 6B (Big Ben)

 

Osoby wyróżnione to:

Katarzyna Błachowiak kl. 4

Lena Pietrzak kl. 4

Maja Banaś kl. 5

Małgorzata Walkowska kl. 6A

Weronika Starzyk kl. 6A

Hanna Hetman kl. 6B

Cyprian Józefczyk kl. 7

Michalina Żołnierzak kl. 8

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom i zapraszam do oglądania wystawy prac na parterze szkoły.

                                                                                                                                                                         Maja Zbierska

 

 

 

KOMUNIKAT  -  OBIADY  LISTOPAD

 

Koszt obiadów w miesiącu listopadzie 2019

wynosi 85,50 zł.

 

Warunkiem korzystania z odpłatnych posiłków jest dostarczenie do sekretariatu szkoły wypełnionej i podpisanej  „deklaracji korzystania z obiadów” (do pobrania w sekretariacie).

 

Wpłat za obiady należy dokonywać w sekretariacie szkoły lub na wskazany poniżej nr konta:

 

UWAGA ZMIANA KONTA !!!

SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 

Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 5.11.2019 r.

 

 

KOMUNIKAT - OBIADY PAŹDZIERNIK

Koszt obiadów w miesiącu październiku 2019 wynosi 99,00 zł.

Warunkiem korzystania z odpłatnych posiłków jest dostarczenie do sekretariatu szkoły wypełnionej i podpisanej „deklaracji korzystania z obiadów” (do pobrania w sekretariacie).

Wpłat za obiady należy dokonywać w sekretariacie szkoły lub na wskazany poniżej nr konta:

SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

22837200080104777420010001

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 

Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 5.10.2019 r.

 

UWAGA - w dniu 14.10.2019r. obiad nie będzie wydawany.

Dnia 20go września miał w naszej szkole miejsce Dzień Sprzątania Świata. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami udali się w różne rejony Wawrowa, aby posprzątać naszą piękną miejscowość. Uczniowie pracowali z zaangażowaniem i udało im się zebrać pokaźną ilość śmieci. Dzień Sprzątania świata miał na celu nie tylko oczyszczenie Wawrowa z niepotrzebnych odpadów, ale również podkreślenie jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne. 

 

Przy okazji tego dnia, zorganizowano również konkurs polegający na ułożeniu chwytliwego hasła promującego Dzień Sprzątania Świata. Konkurs wygrała Gosia Walkowska z klasy 6a hasłem „Gdy świat sprzątamy, ziemię wspieramy”. Uczennica otrzymała w nagrodę dyplom, upominek, jej hasło zdobiło również plakaty dotyczące Dnia Sprzątania Świata.

Osoby wyróżnione upominkami to: Hania Hetman kl. VIB, Julia Kwiecień i Eryk Kwiecień kl. VII, Alicja Maroszek kl. VIB, Katarzyna Klimas kl. VIB.

Podziękowania należą się również Noemi Grabowskiej z klasy 6A, która wykonała plakaty promujące Dzień Sprzątania Świata.

 

 

Organizatorzy:

Zbierska Maja Zbierska

Renata Haściło