W miesiącu styczniu podczas kilku lekcji języka angielskiego w klasach 4-8 oraz lekcji języka niemieckiego w klasach 7-8 odbywał się konkurs językowo - matematyczny. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, jednak ich treść i rozwiązania były podawane w języku obcym. Konkurs miał na celu ukazanie jak wiedza z różnych przedmiotów szkolnych się przenika oraz zachęcenie uczniów do nauki języków obcych i matematyki. I tak okazało się, że podczas lekcji języka obcego uczniowie mogli się wykazać swoimi zdolnościami matematycznymi. Okazało się również jak ważna jest znajomość liczb, obliczeń i zagadnień w języku obcym chociażby do podania swoich danych osobowych oraz w życiu codziennych podczas robienia zakupów i w wielu innych sytuacjach.
Taka forma pracy bardzo przypadła uczniom do gustu i wyrazili oni chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.
Za zajęcie pierwszych trzech miejsc uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a każdy uczestnik dostał drobny prezent w podziękowaniu za włożony wysiłek.
 
Maja Zbierska
Joanna Nawrot
Iwona Szelest - Michniowska
 

 

 

               Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków na podstawie Zarządzenia Nr VIII/2023 Wójta Gminy Santok z dnia 26 stycznia 2023r. informuje, że od 20 lutego do 15 marca 2023r. będzie można składać dokumenty w sprawie przyjęcia uczniów do klas pierwszych.

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły wraz z dokumentami uzupełniającymi będzie można odbierać od 13 lutego 2023r. w sekretariacie szkoły w godz. od 700 do 1400.

 Wniosek również można pobrać na stronie internetowej szkoły – zakładka „Dane”.

KOMUNIKAT – OBIADY 

LUTY 2023r.

 

Koszt obiadów w miesiącu lutym 2023r. wynosi 96,00zł.

Osoby, które posiadają odliczenia za poprzedni miesiąc, proszone są o kontakt z sekretariatem przed dokonaniem wpłaty.

 

Wpłat za obiady należy dokonywać na wskazany poniżej nr konta:

 SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 

 Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 05.02.2023 r.

 

Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat !!!

31 Finał WOŚP
 
Jak co roku uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. Pomimo chłodu i zmęczenia, dzielnie zbierali pieniążki od samego rana, do późnych godzin popołudniowych. Zebrali w sumie ponad 3 tysiące zł. Pragniemy podziękować  strażakom z OSP w Wawrowie za opiekę nad dziećmi i wspólną zbiórkę, bez Państwa ciężkiej pracy na pewno nie udałoby się zebrać tak dużej kwoty. Dodatkowo dziękujemy Panu Miłoszowi Janowiczowi (OSP Wawrów) za świetną organizację tego dnia i idealną współpracę.
 
Zbierska Maja
 

Wszelakie stworzenia, postacie, tudzież inny inwentarz😉🙃 zawitały dzisiaj w korytarzach naszej szkoły..... A ponoć, jak to mawiał wspaniały polski uczony Ferdynand Kiepski: "życie to nie je bajka...."🤣😉

Dnia 13 stycznia odbył się w naszej szkole wieczór filmowy dla klas 7 i 8. Opiekunkami podczas tego wieczoru były P. Iwona Szelest – Michniowska i P. Maja Zbierska. Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas i zintegrować się. Obejrzeli dwa filmy, było dużo śmiechu i zabawy. Spotkanie zakończyło się o godzinie 23.00. Wszyscy w doskonałych nastrojach opuszczali teren szkoły, żywiąc nadzieję na kolejne tego typu wydarzenia.