Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2021 roku nasza szkoła obchodziła wyjątkowe dla wszystkich Polaków święto – Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy IIa oraz V przygotowali montaż słowno- muzyczny, który zagłębił uczniów szkoły w historyczną drogę Polski do odzyskania niepodległości.

Akademia miała przypomnieć trudne czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę
11 listopada 1918 roku, a główna część skupiła się na walce Polaków o wolną ojczyznę. Pojawiły się ważne daty, a także nazwiska osób tak bardzo zasłużonych dla naszej ojczyzny. Uczniowie odśpiewali pieśni patriotyczne, nie zapominając również o naszym hymnie narodowym oraz hymnie Sybiraków.

Podniosłości tej uroczystości dodała obecność uczniów klasy VIIIa, którzy czynili służbę w poczcie sztandarowym. Na koniec wystąpiła również uczennica klasy III, która na skrzypcach zagrała znaną wszystkim „Rotę”. Zgromadzeni obejrzeli również krótki film
pt. „Co to jest niepodległość?”, który został nagrany we współpracy uczniów oraz nauczycieli. Głos zabrał także Dyrektor naszej szkoły, który przypomniał, że niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze, dlatego należy dbać o naszą Ojczyznę.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniach do akademii: uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły.

 

11 listopada dla wielu Polaków jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Narodowego Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej Polsce.

 Opracowały:

Iwona Szelest – Michniowska

Martyna Dratwińska

 

11 Listopada – to dla każdego Polaka data wyjątkowa, którą, niezależnie od miejsca zamieszkania, nosi w sercu. To dzień, w którym Polska, w 1918 roku, po 123 latach zaborów, odzyskała Niepodległość.

 Z okazji Święta Niepodległości życzymy całej społeczności Naszej Szkoły, aby byli dumni z naszych pozytywnych cech narodowych, dziedzictwa, jakie zostawili nam przodkowie.

Życzymy młodemu pokoleniu aby uświadomiło sobie znaczenie wolności, którą przodkowie wywalczyli z tak wielkim trudem, i by z prawdziwym oddaniem pielęgnowało wiarę, mowę, kulturę i tradycje swoich ojców.

Życzy Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków

Wawrów, 11 Listopada 2021