Ogromny sukces Naszych Uczniów na kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z języka angielskiego

W imieniu Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków, Pana Romana Szambelana, a także Grona Pedagogicznego z ogromną radością pragnę poinformować o wielkich sukcesach naszych uczniów na kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z języka angielskiego na etapie wojewódzkim.

Mianowicie uczeń klasy 7 – Maciej Nowak otrzymał tytuł laureata, czym zapewnił sobie zwolnienie z egzaminu i 100% wynik, przyjęcie w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych, jak również ocenę celującą z języka angielskiego. Taki tytuł Maciej zdobył PIERWSZY raz w historii naszej szkoły, więc tym bardziej pokazuje to ile wysiłku i talentu trzeba włożyć w zwycięstwo. Gratulujemy Maćkowi wytrwałości i zapału do nauki, a także wielkiego talentu. Tytuł laureata zdobywa niewielu uczniów, poziom konkursu jest bardzo wysoki.  Z naszego rejonu (3 powiaty) jest tylko siedmioro laureatów.

Również Zosia Furdak z klasy 6 osiągnęła ogromny sukces, zapewniając sobie tytuł finalisty i 7 dodatkowych punktów przy przyjęciu do szkoły ponadpodstawowej. Należy wziąć pod uwagę, iż Zosia jest dopiero w klasie 6, przeważająca większość uczestników to uczniowie klas ósmych, więc tym bardziej wielkie brawa. Zosi zabrakło zaledwie jednego punktu do tytułu laureata. Wiem, że zdobędzie ten tytuł za rok.

Zosia i Maciej już nie pierwszy raz próbowali swoich sił w owym konkursie, jednak w poprzednich latach było ciężko, gdyż byli znacznie młodsi od pozostałych konkursowiczów. Niemniej wytrwale dążyli do celu, dzielnie rozwiązywali zadania konkursowe i osiągnęli swoje cele. Zachęcam wszystkich do udziału w corocznym konkursie przedmiotowym z języka angielskiego, ponieważ profity są tego warte, a jak pokazali Zosia i Maciej – chcieć to móc.

Maja Zbierska