DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WAWROWIE IM. SYBIRAKÓW INFORMUJE, ŻE W DNIU 29.09.2021r. (ŚRODA) O GODZ. 17.00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE OGÓLNE Z RODZICAMI. ZE WZGLĘDU NA WAŻNOŚĆ PORUSZANYCH SPRAW PROSIMY O PRZYBYCIE.

W 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 17 września Dniem Sybiraka. Uchwałę w tej sprawie przyjęto przez aklamację. Corocznie z tej okazji jest przywracana pamięć o polskich zesłańcach.

Ze strony Instytutu Pamięci Narodowej

We wrześniu 1939 r. armie Niemiec i Związku Sowieckiego najechały Polskę. Agresja była konsekwencją zawartego 23 sierpnia paktu Ribbentrop – Mołotow. Polscy jeńcy wojenni trafili m.in. do sowieckich obozów. Wiosną 1940 r., w ciągu dwóch miesięcy, oddziały NKWD zgładziły blisko 22 tys. oficerów, policjantów, naukowców, duchownych, prawników, lekarzy, nauczycieli i działaczy społecznych. Zostali pogrzebani w zbiorowych mogiłach na terenie dzisiejszej Rosji, Białorusi i Ukrainy.

17 września, to jednocześnie 82. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pierwszy raz w tej uroczystości wzięła udział Szkoła Podstawowa w Wawrowie im. Sybiraków oraz poczet sztandarowy.Z tej okazji w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Sybiraka połączone z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, z udziałem wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka.

Przebieg uroczystości:

 • godz. 10.00 – Msza Święta w Katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
 • godz. 11.45 – Uroczysty apel z ceremoniałem wojskowym na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wielkopolskim /przemówienia, wręczenie odznaczeń państwowych,
 • godz. 12.45 – Złożenie kwiatów: Pomnik Ofiar Stalinizmu, Krzyż Ofiar Katynia.

Naszą Szkołę w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka w Gorzowie Wielkopolskim reprezentowali- Dyrektor Szkoły Pan Romana Szambelana, Pani Iwona Szelest- Michniowska, Pani Małgorzata Kałużna oraz uczniowie, którzy wystąpili w poczcie sztandarowymw składzie:

 • Noemi Grabowska, kl. 8a
 • Mateusz Tomkiewicz, kl.8a
 • Karolina Drozdowicz, kl.8a

 

 • Nela Szmit, kl. 8a
 • Maksymilian Prucnal, kl.8a
 • Weronika Starzyk kl.8a

Podczas uroczystości z rąk Pani Marii Dratwińskiej- Prezesa Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim, zostały wręczone odznaki honorowe Sybiraka dla:

 • Pana Romana Szambelana
 • Pani Małgorzaty Kałużnej
 • Pani Iwony Szelest-Michniowskiej.

Otrzymanie tak zaszczytnego odznaczenia jest bardzo ważnym wydarzeniem w historii naszej szkoły jednocześnie zobowiązuje nas do przekazywania wiedzy o wydarzeniach z lat 1939 – 1956. Wyrażamy ogromną nadzieję, że współpraca ze Związkiem Sybiraków zaszczepi w młodym pokoleniu chęć poznawania historii swojego kraju.

W dniu 17 września 2021 roku w kościele p.w. Świętego Józefa Rzemieślnika podczas mszy świętej Ksiądz Andrzej Kołodziejczyk poświęcił szkolny Sztandar. Piękno oprawy Mszy św. było zasługą Proboszcza, rodziców, nauczycieli, uczniów oraz członków Szkolnego Koła Caritas, którzy włożyli całe serce  w urozmaicenie uroczystości śpiewem.

Cyt:„Przeszłość zachowania w pamięci staje się częścią teraźniejszości”(T.  Kotarbiński)

„Poznawanie przeszłości  jest ważne dla budowania teraźniejszości” (Ks. A. Kołodziejczyk)

„KU PAMIĘCI,PRZESTRODZEI POJEDNANIU ŻYJĄCYCH”

 

Iwona Szelest-Michniowska

 

„Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą wojskową”.

 

Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński

 

Sztandar jest uznawany za symbol najważniejszych wartości, miłości do Ojczyzny, wierności, honoru i męstwa. Stanowi on znak państwa, jednostki wojskowej, organizacji, kościoła lub szkoły. Uczniowie oddają mu cześć podczas najważniejszych wydarzeń: rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, święta Patrona, uroczystości patriotyczno-religijnych, świąt narodowych oraz innych uroczystych apeli. Sztandar jest jak znak rozpoznawczy. To symbol tradycji i historii. Łączy tych, którzy opuszczają progi szkoły, jak i obecnych oraz przyszłych jej uczniów. Niezwykłe wyróżnienie, zaszczyt i przywilej spotyka osoby, które wchodzą w skład pocztu sztandarowego.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. SYBIRAKÓW mają zaszczyt zaprosić na mszę święta w Kościele p.w. Św. Józefa Rzemieślnika w Wawrowie w dniu 17.09.2021r o godz.18.00 podczas, której nastąpi poświęcenie sztandaru szkoły.

 

Serdecznie zapraszamy

KOMUNIKAT!

W związku z licznymi zapytaniami Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrowie  informuje, że nadal obowiązują obostrzenia związane z Covid-19, dlatego 1 września 2021r.  podczas rozpoczęcia  roku szkolnego do szkoły wchodzą tylko uczniowie, bez rodziców.

Wyjątkiem jest I klasa, która rozpoczyna rok szkolny na sali gimnastycznej i w tym przypadku wraz z uczniem może wejść tylko jeden rodzic.

 Każdy, towarzyszący dziecku rodzic musi posiadać maseczkę.

 

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

  Komisja powołana przez dyrektora szkoły ma posiedzeniu dnia 23.08.2021 r. zakwalifikowała niżej wymienione dzieci do objęcia opieką świetlicową w roku szkolnym 2021/2022 od dnia 2.09.2021 r.

 Klasa I

 1. Brzeziński Wiktor
 2. Chojnacki Gniewko
 3. Faberski Oliwier
 4. Głowacka Maja
 5. Helwich Wojciech
 6. Kaszyca Oliwia
 7. Krajewski Stanisław
 8. Kwiecień Franciszek
 9. Majka Anna
 10. Matela Zofia
 11. Mazurkiewicz Zuzanna
 12. Nowak Adam
 13. Prucnal Magdalena
 14. Rybiałek Maksymilian
 15. Shild Wiktor
 16. Waldon Lena

Klasa II a

 1. Jarocka Nadia
 2. Pawlak Aleksander
 3. Pawlak Julia
 4. Przekop Oliwia
 5. Tomkiewicz Kaja
 6. Wencel Alicja
 7. Wencel Wiktoria
 8. Wróbel Ksawery
 9. Zbierski Alan

Klasa II b

 1. Głowińska Nadia
 2. Januszewski Stanisław
 3. Lasota Jakub
 4. Majzel Helena
 5. Stuczyński Dominik

Klasa III

 1. Chojnacka Gaja
 2. Delijewska Hanna
 3. Dubicka Hanna
 4. Januszewska Hanna
 5. Jednoróg Anna
 6. Kaźmierczak Zofia
 7. Kret Aleksandra
 8. Kret Nikola
 9. Kwiatkowska Alicja
 10. Lewandowska Lena
 11. Pabiańczyk Wiktor
 12. Spirzak Aleksandra

Klasa IV

 1. Chudzik Patryk
 2. Dzwonkowska Zuzanna
 3. Furdak Zofia
 4. Kubiński Łukasz
 5. Mazurkiewicz Zofia
 6. Midloch Zuzanna
 7. Miłostan Wiktor
 8. Olbińska Maja
 9. ShildOliwier
 10. Wencel Hubert
 11. Wróbel Patryk

Klasa V

 1. Chojnacka Matylda
 2. Dubicka Julia
 3. Martyniuk Oliwier
 4. Michniowska Patrycja

Klasa VI

 1. Korcz Paulina
 2. Matuszewski Jakub

Klasa VII

Jednoróg Nikodem

             SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA I SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW OBOWIAZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 ZNAJDUJE SIĘ W DZIALE "DANE – DOKUMENTY 2021/2022"