W dniu 5 grudnia 2023 r. dwadzieścioro jeden szóstoklasistów, pod opieką wychowawczyni, Pani Katarzyny Krajewskiej, uczestniczyło w warsztatach z okazji mikołajek. Odbyły się one w Akademii Twórczego Juniora „Buźka” w Gorzowie Wlkp. Pod czujnym okiem dwu pań prowadzących dzieci najpierw malowały drewniane figurki reniferów. Następnie, po krótkiej przerwie wypełnionej różnorodnymi zabawami, przystąpiły
do dekorowania pierników rozmaitymi jadalnymi ozdobami. W powietrzu unosił się wspaniały korzenny aromat, któremu trudno było się oprzeć…

            Po zakończeniu warsztatów dzieci wróciły do szkoły na lekcje. Choć dzień był bardzo zimny, wszystkim dopisywały dobre humory. Uczniowie klasy szóstej z niecierpliwością oczekują na kolejne wyjście.

  Katarzyna Krajewska

Dnia 4 grudnia 2023 roku uczniowie  klas: IV b, VII i VIII wzięli udział w wycieczce z biura podróży „Juventur” do Cottbus pod opieką nauczycieli:

  1. Iwona Szelest-Michniowska
  2. Maja Zbierska
  3. Joanna Nawrot
  4. Justyna Banaszak
  5. Michał Leszczyński

Już o 5.00 wyjechaliśmy w stronę Cottbus–miasteczka  leżącego na terenie Niemiec niedaleko stolicy - Berlina. Około godziny 9:00 dotarliśmy na miejsce i wszyscy nie mogli się doczekać wizyty w fabryce czekolady. Wiemy, każdy lubi czekoladę, więc Fabryka”FELICITAS” to miejsce, które zachwyciłokażdego uczestnika. Zobaczyliśmycały proces  tworzenia czekolady, czekoladek, figurek i prawdziwych dzieł sztuki. Uczestnicy wycieczki  również skosztowali tych słodkości i odwiedziliśmy sklepik z wyrobami czekoladowymi. Następnym etapem wycieczki była wizyta w odnowionym Planetarium, gdzie 45-minut oglądaliśmy film o powstaniu planet oraz  wszechświata.

 

 

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na jarmark bożonarodzeniowy w Cottbus. Tam popróbowaliśmy lokalnych słodyczy oraz regionalnych potraw. Mieliśmy również okazję spróbować tradycyjnego niemieckiego bratwursta oraz świątecznych pierników. Około godziny 17:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. W godzinach wieczornych dotarliśmy do Wawrowa. Nawet najaktywniejsi uczestnicy wycieczki byli wykończeni.😊

Myślę że wycieczka pozwoliła każdemu uczestnikowi zrelaksować się i poznać lepiej niemiecką kulturę. Była ona doskonałym prezentem mikołajkowym, a każdy z uczestników powtórzyłby ją jeszcze raz.

Dziękujemy Policji  oraz Nadleśnictwu Kłodawa za ufundowanie kamizelek odblaskowych dla każdego uczestnika wycieczki co  znacznie podniosło bezpieczeństwo podczas naszej wycieczki.

Opracowanie: Iwona Szelest-Michniowska

Warsztaty rękodzieła

                  Dnia 4 grudnia klasy Ia oraz Ib wzięły udział w warsztatach rękodzielnictwa poprowadzonych przez panią Natalię z Centrum Rozwoju Dziecka „Kle Kle Kids” w Gorzowie. Na początku uczniowie zostali zapoznani z pojęciem rękodzielnictwa i sami potrafili podać przykłady takich prac. Przy akompaniamencie świątecznej muzyki mogliśmy rozpocząć pracę nad projektem mikołajkowej skarpety. Uczniowie samodzielnie wykonali projekt, a następnie przeszli do jego realizacji. Rozpoczęliśmy od szycia i okazało się, że uczniowie z klasy pierwszej świetnie potrafią posługiwać się igłą oraz nitką. Następnie dzieci zabrały się za ozdabianie swoich skarpet. Efekt końcowy był przepiękny, a każda skarpetka zupełnie inna i wyjątkowa. Uśmiechy dzieci po wykonaniu własnej skarpety były bezcenne.

Serdecznie dziękujemy pani Natalii za zaangażowanie i zainteresowanie dzieci rękodziełem.

 

Martyna Dratwińska

Halina Zielińska

     W listopadzie klasy: 6,7 i 8 uczestniczyły w warsztatach: „Aromaterapia jako sposób na stres” prowadzonych przez specjalistki w tej dziedzinie - p. Marzenę Kozakiewicz i p. Hanię Rybkę.

 

            W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 4b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach robienia kartek świątecznych, które poprowadziła Pani Karolina Mieszkalska. Dzieci były zachwycone możliwością wykonania profesjonalnych kartek. Zapraszam do podziwiania prac uczniów. Jeszcze raz dziękujemy Pani Karolinie za zorganizowanie warsztatów. 
Maja Zbierska