KOMUNIKAT  OBIADY

CZERWIEC 2022

 Całkowity koszt obiadów w miesiącu czerwcu 2022r.

wynosi 70,00 zł.

Osoby mające odpisy za miesiąc maj przed dokonaniem wpłaty proszone są o kontakt              ze sekretariatem szkoły.

 Wpłat za obiady należy dokonywać na wskazany poniżej nr konta:

 

 SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

  Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 05.06.2022 r.

 Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat !!!

12 maja 2022 roku uczniowie klasy V uczestniczyli w projekcie „Profilaktyczne Zielone Szkoły w Gminie Santok”, które zostały przeprowadzone w ramach ścieżki edukacyjnej „Tropiciele santockich zabytków 2”.

W Muzeum Grodu Santok uczniowie obejrzeli film, opowiadający o początkach grodu, następnie zostały zapoznane z ekspozycją, wysłuchały bajki o santockim turze  i wzięły udział w grze muzealnej. Po zakończeniu tej części wycieczki, pod opieką przewodnika, klasa  V odwiedziła: kościół św. Józefa, w którym znajdują się relikwie św. Ottona, starą dzwonnicę, Górę Zamkową, promenadę oraz marinę, następnie odbyły się zajęcia profilaktyczne.

 Na koniec udanej wycieczki  uczniowie zjedli przygotowany ciepły posiłek.

Udział w projekcie stał się doskonałą okazją zdobycia, utrwalenia i poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin życia. Umożliwił wszechstronne poznanie gminy Santok: jego mieszkańców, środowiska przyrodniczego, dziejów, tradycji i zabytków. Cele te realizowane są w drodze integracji treści kształcenia oraz konfrontacji teorii z praktyką.

Opracowała: Iwona Szelest-Michniowska

 

Dnia 18 maja klasa 7 wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do miejscowości Santok. Zwiedzaliśmy Muzeum Grodu Santok, dzieci brały również udział w grze muzealnej. Następnie w towarzystwie Pani przewodnik udaliśmy się na wycieczkę po okolicy, zwiedziliśmy kościół św. Józefa, podeszliśmy też pod basztę i podziwialiśmy widok z góry. Następnie udaliśmy się na marinę, gdzie dzieci brały udział w warsztatach, a później miały czas wolny podczas którego spędzały aktywnie czas na świeżym powietrzu grając w golfa, piłkę nożną itp.  Chętnie ponownie odwiedzimy Santok, gdyż pozostało w nim jeszcze kilka niezbadanych przez Nas atrakcji.
 
Wychowawca klasy Zbierska Maja

Dnia 20 maja klasa II A oraz klasa V wraz z wychowawcami miały okazję wybrać się na małą wycieczkę w bliską okolicę naszej szkoły. Odwiedziliśmy rodzinną firmę „AEK Design”, mieszczącą się w Wawrowie, która produkuje meble sprzedawane nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami w takich państwach jak: Niemcy, Holandia, Francja i Włochy.

Uczniowie zostali oprowadzeni po fabryce i zapoznani z całą linią produkcyjną przemysłu mebli wypoczynkowych, zaczynając od wyboru materiałów po ich pakowanie
i wysyłkę. Dzieci dowiedziały się, że firma ta powstała w 1991 roku, a jej nazwa pochodzi od imion i nazwiska właścicieli- Andrzeja oraz Ewy Kubzdyl.

Na koniec uczniowie mieli okazję zobaczyć proces tworzenia nadruków na torbach, koszulkach, kubkach i innych materiałach. Dzięki uprzejmości Państwa Swadowskich uczniowie stworzyli upominki dla swoich ukochanych mam. Wcześniej przygotowane projekty zostały umieszczone na torbach, dzięki czemu każda z nich była inna i wyjątkowa.

Naszą wycieczkę zakończyła słodka niespodzianka.

Serdecznie dziękujemy Pani Joli oraz Panu Jarkowi Swadowskim za zaproszenie
i poświęcony nam czas. Już planujemy kolejne wycieczki, które pozwolą poznać naszą najbliższą okolicę oraz środowisko lokalne.

 

Martyna Dratwińska

Iwona Szelest – Michniowska

 

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2022

dla

Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków

Wawrów 47 B

 

 

Z dużą przyjemnością zawiadamiamy, że jesteśmy już w posiadaniu wyników najważniejszej matematycznej rywalizacji roku. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR wzięło udział 51 uczniów naszej szkoły. To rekordowo wysoka liczba zgłoszeń! Ponadto, miło nam poinformować, że uczniowie zdobyli wyróżnienia.

Gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy najlepszych w poziomach poszczególnych klas:


Kategoria: Żaczek


  • Nela Banaś (kl. II b)

  • Alan Zbierski (kl. II a)

  • Helena Majzel (kl. II b)

    Kategoria: Maluch

     

  • Aleksandra Spirzak (kl. III)

  • Hanna Delijewska (kl. III)

  • Chojnacka Gaja (kl. III)Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom.

Życzymy dalszych sukcesów.

Brawo!

Koordynator konkursu: Iwona Szelest-Michniowska

Agata Tyszuk