Dnia 08 listopada 2024 r. klasy II a, II b, III, IV, Va, Vb, VI oraz VII wybrały się autokarami na wycieczkę do Netto Areny w Szczecinie na rewię na lodzie pt. ,, Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Było to widowisko, w którym brało udział 18 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.

            Kiedy dzieci dotarły na miejsce , z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Przeniosły się do odległego świata i poznały niezwykłe przygody Sindbada oraz jego towarzyszy.

             Na uwagę zasługuje znakomita oprawa muzyczna, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. W spektaklu brała udział grupa artystów cyrkowych , którzy wzbogacili rewię takimi efektami jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszonej szarfie na wysokości 8 m oraz ledowe show. Całość dopełniała ruchoma scenografia, statek piracki, 10-cio metrowy ptak Roki, wyspa z palmami, bogato zdobiony zamek i wspaniałe kostiumy.

             Dzieci nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na scenie. Uśmiechy , radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

              W czwartek, 7 listopada 2024 r., w murach Szkoły Podstawowej w Wawrowie miał miejsce uroczysty apel upamiętniający sto szóstą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą przypomnieli wszystkim zgromadzonym w sali gimnastycznej, jak ważny dla wszystkich Polaków jest dzień 11 listopada. Recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne i w symboliczny sposób przedstawili losy naszej ojczyzny. Aby uczcić ten ważny dzień młodsze dzieci przygotowały małe flagi, a starsze – biało – czerwone kotyliony. Te symbole przypominały wszystkim, jak ważne święto obchodzimy.

 Katarzyna Krajewska

 

Nawet w pochmurny listopadowy dzień, nawet jeśli to jest 13-ty, nic nie stoi na przeszkodzie aby komuś podarować trochę szczęścia, trochę radości, podać pomocną dłoń... albo podać "łapę"...
Karma dla psiaków dostarczona.
Warto pomagać!
Dziękujemy
Samorząd Uczniowski

Pamiętajmy o Zmarłych…

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.”
 (Wisława Szymborska) 

 

W dniu 31 października 2024 roku uczniowie klas IIa, IIb oraz klasy VIII, pod opieką wychowawców- Pani Agaty Tyszyk, Pani Martyny Dratwińskiej, Pani Iwony Szelest-Michniowskiej, uczestniczyli w wyjeździe na cmentarz przy ulicy Warszawskiej. Celem wizyty było uczczenie pamięci osób zasłużonych oraz zapalenie zniczy na grobach bohaterów związanych z historią naszego regionu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w krótkiej pogadance przeprowadzonej przez wychowawcę, który przybliżył im historię bezimiennych żołnierzy pochowanych na tym cmentarzu oraz podkreślił znaczenie pielęgnowania pamięci
o przeszłości.

 Dla młodszych uczniów to ważny czas budowania i poszanowania polskiej tradycji. Uczniowie klas drugich sprzątali zaniedbane groby i zapalali na nich symboliczne znicza. Wychowawcy zwrócili uwagę na wartość szacunku wobec tradycji i zmarłych. Po wspólnym zapaleniu zniczy na grobach uczniowie w ciszy i zadumie zakończyli wizytę na cmentarzu.

Wyjazd przebiegł w spokojnej i refleksyjnej atmosferze, a uczniowie wykazali się odpowiedzialnością i szacunkiem, co było dla nas, nauczycieli, niezwykle budujące.

 

Opiekunowie:

Iwona Szelest – Michniowska

Martyna Dratwińska

Agata Tyszuk

 

              W dniu 23.10.2024r. uczniowie klas IIa i IIb wraz z wychowawczyniami Panią A. Tyszuk i Panią M. Dratwińską oraz Panią R. Haściło wybrali się w odwiedziny do ciekawego miejsca ,,Alpaki to tu” w Trzcinnej. Pierwszym etapem wycieczki było przywitanie się ze zwierzętami oraz lekcja edukacyjna. Dzieci dowiedziały się m.in. czy alpaki to lamy, skąd pochodzą i jakie zachowania są dla nich charakterystyczne. Opiekunka zwierząt chętnie odpowiadała na pytania drugoklasistów. Jej celem było przybliżenie uczniom podstawowych informacje na temat hodowanych zwierząt. Następnie odbyły się warsztaty kreatywności. Uczniowie mogli własnoręcznie stworzyć niepowtarzalne przypinki i magnesy, które będą przypominać im o tym wyjątkowym dniu. Po zajęciach plastycznych był czas na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Uczniowie budowali zamek z klocków, bawili się w piaskownicy czy jeździli na rowerach. Na koniec zmęczeni i szczęśliwi ochoczo zajadali się kiełbaskami z grilla.

            Dzieci poznały zwierzęta, które mogły obserwować z bliska, głaskać i karmić przygotowanymi przez ich opiekunki marchewkami. Z pewnością największą atrakcją wycieczki było karmienie zwierząt, podając im marchewkę ustami. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Alpaki to bardzo piękne i inteligentne zwierzęta. Podczas całej wycieczki dopisywał nam dobry humor i piękna pogoda.

Agata Tyszuk

 Martyna Dratwińska

 Renata Haściło