W związku z panującą sytuacją w Ukrainie, Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków w dniach od 28 lutego do 4 marca prowadziło zbiórkę na rzecz rodzin uciekających przed wojną i osiedlających się w naszej najbliższej okolicy. W godzinach między 16 a 18 każdego dnia nasza szkolna sala gimnastyczna była otwarta dla wszystkich ludzi o dobrych sercach, którzy chcieli podzielić się najpotrzebniejszymi rzeczami.

Zbiórka okazała się bardzo efektywna, gdyż udało się zebrać rzeczy z każdej kategorii. Były to m.in.: kołdry, poduszki, pościel, ręczniki, koce, ubrania i obuwie (w różnych przedziałach wiekowych), kosmetyki oraz środki czystości, żywność długoterminowa oraz akcesoria i zabawki dla dzieci. Dotarły już do nas pierwsze osoby z Ukrainy i mogły skorzystać z przygotowanej dla nich pomocy.

Do naszej zbiórki przyłączyło się bardzo wiele osób i należą im się za to ogromne podziękowania. W pierwszej kolejności serdecznie dziękujemy Pani Renacie Lorenc, która pomogła nam w przewożeniu i przenoszeniu zebranych rzeczy, a także udostępniła miejsce do ich magazynowania. Dopilnowała również razem z Kołem Gospodyń Wiejskich ich posegregowania. Za współpracę dziękujemy również proboszczowi – Księdzu Andrzejowi Kołodziejczykowi, który wspierał nasze działania, przekazywał informacje oraz udostępnił miejsce do magazynowania darów. W zbiórkę włączyli się również pozostali nauczyciele, za co ogromnie dziękujemy Paniom: Mai Zbierskiej, Agnieszce Zborowskiej i Justynie Banaszak- Rycharskiej. Nieoceniona była również pomoc uczniów z naszego SKC: Weroniki Starzyk, Liliany Chudzik, Patrycji Michniowskiej, Mai Banaś, Alicji Maroszek oraz Maksa Prucnala, którzy pomagali segregować oraz przenosić zebrane dary, a także rodziców: Pani Aleksandry Chudzik oraz Elżbiety Grabowskiej, które zorganizowały materiały do segregacji wszystkich zbiorów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączyli się w zbiórkę, okazali dobre serca, poświęcili swój wolny czas na pomoc tym najbardziej potrzebującym.  

W najbliższym czasie będziemy również zasięgać informacji o niezbędnych potrzebach osób osiedlonych w Wawrowie oraz jego okolicach i zbiórka będzie odbywała się w miarę pojawiającego się zapotrzebowania. Informacje będą umieszczane na naszej szkolnej stronie oraz w dzienniku internetowym – Librus.

 

 

Iwona Szelest – Michniowska

Martyna Dratwińska

Drodzy Uczniowie!!!

Zbliża się 8 marca czyli DZIEŃ KOBIET !

 Chcielibyśmy, aby ten dzień w szkole był nieco inny od pozostałych i z większą dawką humoru.  W związku z tym, zachęcamy wszystkich chłopców, aby w najbliższy wtorek przebrali się za kobiety. Nakłaniamy do próby przebrania się za kobiety sławne, co może dać wiele uciechy😊.

Podczas wybranych przerw odbędzie się parada po korytarzach szkoły, podczas których zaprezentowane zostaną Wasze stroje.

Liczymy na Wasze poczucie humoru i udział w zabawie!

Chłopcy, którzy przyjdą w przebraniu, będą zwolnieni w tym dniu z odpytywania.

 

                                                                                                      Samorząd Uczniowski

KOMUNIKAT – OBIADY MARZEC 2022

 

Całkowity koszt obiadów w miesiącu marcu 2022r.

wynosi 115,00zł.

 Wpłat za obiady należy dokonywać na wskazany poniżej nr konta:

SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 

 Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 05.03.2022 r.

 

 Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat !!!

Dnia 18 lutego 2022 r. w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy dla uczniów klas I-III zorganizowany przez wychowawców klas. Sala gimnastyczna ozdobiona balonami, kolorowymi girlandami i energiczną muzyką już od rana czekała na przybycie gości. Uczniowie oraz ich rodzice wykazali się ogromną kreatywnością w doborze karnawałowych strojów.

Na naszych gości czekała nie tylko muzyka i wspólny taniec, ale także konkursy z dyplomami. Uczniowie mieli okazję wziąć udział m.in. w quizie wiedzy na temat karnawału, który wygrała klasa IIa, zabawie z gorącymi krzesłami, którą wygrała Alicja Wencel – uczennica klasy IIa, a także tańcu z balonami, który wygrały Maja Swadowska i Wiktoria Wencel. Tytuł najlepszego tancerza balu przyznano Romanowi Ciążyńskiemu z klasy III,
a najlepszą tancerką została uczennica klasy I – Maja Głowacka. Najciekawszym strojem zachwyciła wszystkich Olivia Przekop z klasy IIa, natomiast królem balu został Aleksander Pawlak z klasy IIa, a królową Aleksandra Spirzak z klasy III. Uczniowie bawili się także tańcząc przy zumbie do znanych utworów.

Wszystkie klasy znakomicie bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki, jednak tytuł najlepiej bawiącej się klasy otrzymała klasa III. Po ponad dwugodzinnej zabawie nadszedł czas pożegnania z balem. Serdecznie dziękujemy uczniom za dobrą zabawę i wiele uśmiechów. Mamy nadzieję, że tegoroczny bal pozostanie w Waszych wspomnieniach na długo.

 

Organizatorzy:

Martyna Dratwińska

Agata Tyszuk

Janina Barsaba

Halina Zielińska