W listopadzie klasy: 6,7 i 8 uczestniczyły w warsztatach: „Aromaterapia jako sposób na stres” prowadzonych przez specjalistki w tej dziedzinie - p. Marzenę Kozakiewicz i p. Hanię Rybkę.

 

            W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 4b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach robienia kartek świątecznych, które poprowadziła Pani Karolina Mieszkalska. Dzieci były zachwycone możliwością wykonania profesjonalnych kartek. Zapraszam do podziwiania prac uczniów. Jeszcze raz dziękujemy Pani Karolinie za zorganizowanie warsztatów. 
Maja Zbierska
 

               W sobotę, 25 listopada 2023 r., w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich, po czteroletniej przerwie, odbyła się jedenasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w niej udział ponad czterdziestu recytatorów podzielonych na dwie grupy wiekowe: klasy I- IV oraz klasy
V- VIII.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, którzy zwyciężyli w VIII Szkolnym Konkursie Recytatorskim: Maja Głowacka (kl. III), Stanisław Krajewski (kl. III), Lena Michel
(kl. VI) oraz Katarzyna Błachowiak (kl. VIII).

Konkurs rozpoczął się akcentem muzycznym. Zanim Pan Ferdynand Sańko, Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Lipkach Wielkich, dokonał uroczystego otwarcia, wszyscy zgromadzeni usłyszeli kilka utworów wykonanych przez absolwentkę tej placówki, Zuzannę Piątek. Następnie miały miejsce przesłuchania recytatorów. Po emocjach na uczestników czekał ciepły posiłek,
a oczekiwanie na werdykt umiliła część artystyczna.

            Niestety, żaden z uczniów Szkoły Podstawowej w Wawrowie nie został wyróżniony przez jury. Każdy natomiast zdobył nowe doświadczenia, miał okazję sprawdzenia swoich umiejętności. Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Oby następnym razem poszło lepiej.

            Podczas wyjazdu do Lipek Wielkich opiekę nad uczniami sprawowała pani Katarzyna Krajewska.

 

                 W środę 22 listopada uczniowie klasy 1A i 1B wybrały się do laboratorium Klubu Młodego Wynalazcy. Tam pod okiem naukowca samodzielnie wykonały kilka efektownych eksperymentów. Przy użyciu produktów codziennego użytku: sody, octu, płynu do prania, kleju, soku z kapusty, wody, naturalnych barwników itp. poznały ciekawe zjawiska fizyki i chemii. Uczniowie byli podekscytowani i bardzo zadowoleni.
Wychowawcy klas
Halina Zielińska 
Martyna Dratwińska
 
                 W piątek 17 listopada uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach z kuchni molekularnej, które były prowadzone przez Pana Krzysztofa Marciniaka. Dzieci przeprowadziły eksperymenty z ciekłym azotem, mogły spróbować dymiących, "smoczych" bez oraz lodów azotowych o smaku pomarańczowym, a także pysznej czekolady. Dużo emocji wzbudziło zamrażanie podłogi. Było to dla wszystkich uczniów ciekawe doświadczenie.
Wychowawczyni klasy
Maja Zbierska