„Komunikat – składanie wniosków o przyjęcie dziecka do świetlicy  na rok szkolny 2023/2024”

 

                      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków informuje, że od dnia  29 maja 2023r. można składać wnioski o przyjęcie dzieci do świetlicy na rok szkolny 2023/2024.

Kartę zgłoszenia ucznia do świetlicy oraz pozostałe załączniki można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej (procedury, zasady, druki dostępne w zakładce DANE- ŚWIETLICA).

Wypełniony komplet dokumentów wraz z zaświadczeniami z pracy,  należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 30 czerwca 2023r.

Dyrektor przypomina, że rodzice uczniów przyszłych klas I również mają obowiązek złożenia dokumentów zgłoszeniowych do świetlicy.

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to idea troski o niebieską planetę i wspaniała okazja, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań.

Z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs. Uczniowie klas I-III do wykonania mieli Ekoludka, uczniowie klas IV-VIII ulotkę ,,Ziemia na krwędzi”.

Również z tej okazji uczniowie klasy I oraz V wraz z Paniami Moniką Czają i Renatą Haściło posadzili kwiaty na naszym  podwórku szkolnym. Rośliny otrzymano od Pana Sołtysa. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie. Kwiaty będą cieszyły nasze oczy przez wiele miesięcy.

Radzie Rodziców dziękuję za wsparcie finansowe na zakup nagród.

Karolina Szewczyk

Sprawozdanie z wizyty uczniów w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

(12 maja 2023 r.)

  

            W dniu 12 maja 2023 r. uczniowie z klas VII – VIII znów mieli przyjemność obcowania ze sztuką!  Młodzież pod opieką Pani Radosławy Hrabskiej oraz Pani Katarzyny Krajewskiej wybrała się bowiem do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt. „Balladyna”.       

Dla ósmoklasistów była to doskonała okazja, aby tuż przed egzaminem zewnętrznym utrwalić wiedzę na temat tej ważnej i trudnej lektury autorstwa J. Słowackiego. Młodsi natomiast mogli zapoznać się z wydarzeniami, które rozgrywały się w okolicach Gopła… 

Przedstawienie, choć przygotowane w specyficzny sposób, bardzo podobało się wszystkim młodym widzom. Uczniom, którzy byli uczestnikami wyjścia, należy się pochwała. Młodzież była odświętnie ubrana, wiedziała również, jak należy zachować podczas spektaklu oraz w czasie antraktu, czym znacznie odróżniała się od pozostałych widzów…

 

              Katarzyna Krajewska

           

           

 

Sprawozdanie z I Koncertu Charytatywnego

Dnia 11 maja w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – I Koncert Charytatywny. Naszym celem było przede wszystkim wzmocnienie pozytywnego spojrzenia na siebie i dostrzeżenie potencjałów, jakie drzemią w uczniach naszej szkoły.

Okazało się, że do występów zgłosiła się ogromna liczba chętnych, co niezmiernie nas ucieszyło. Uczniowie mieli odwagę oraz mobilizację do tego, aby przygotować wybraną przez siebie piosenkę, taniec, a także grę na instrumencie. Niezmiernie miło nam poinformować, że zgłosili się uczniowie z klas od 1 do 8, a niektórzy wystąpili nawet całymi klasami wraz z wychowawcami! Tego dnia w naszej sali panowała atmosfera radości i integracji wszystkich uczniów, a także osób zaproszonych: rodziców, bliskich oraz seniorów z naszej najbliższej okolicy.

Podczas tego wesołego święta uczniowie klasy piątej oraz szóstej bardzo zaangażowali się w sprzedaż ciast i słodkości, z których pieniążki pozyskiwaliśmy na szczytne cele. Udało nam się zebrać 2.700.35 zł. Część pieniędzy została już przekazana dla szkoły w Kamerunie prowadzonej przez s. Hannę. Pozostałe pieniążki będą przeznaczone na organizację szkolnego Dnia Dziecka.

Takie wydarzenia pokazują jak uczniowie oraz dorośli potrafią zjednać swoje siły
i współpracować na najwyższym poziomie tak, aby osiągnąć sukces. Cieszą nas uśmiechnięte twarze występujących uczniów i nauczycieli oraz zadowoleni goście, którzy mieli czas, aby nas odwiedzić i towarzyszyć w tym wyjątkowym dniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia oraz upiekli słodkie pyszności.

Obiecujemy, że za rok również postaramy się, aby takie wydarzenie się odbyło! 😊

 

Iwona Szelest – Michniowska

Agnieszka Zborowska

Martyna Dratwińska

Maja Zbierska

Agata Tyszuk