Dnia 30 września nasza szkoła obchodziła Dzień Chłopaka. Dziewczęta obdarowywały chłopców w swoich klasach drobnymi upominkami, uśmiechami i życzeniami. Również Samorząd Uczniowski przygotował się na tę uroczystość. Uczniowie we współpracy z Radą Rodziców zakupili drobne słodkości dla chłopców, a dziewczynki przygotowały wiersz i życzenia. Na pierwszej godzinie lekcyjnej odbyło się wręczenie drobnych upominków oraz złożenie życzeń. Obdarowana została również męska część pracowników naszej szkoły. To było miłe zaskoczenie dla wszystkich chłopców i panów uczących się i pracujących w naszej szkole. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za wsparcie finansowe naszej działalności.

 

 Samorząd Uczniowski

 

KOMITET RODZICIELSKI

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

WYSOKOŚĆ SKŁADKI:

  • 1 dziecko w szkole – 40zł
  • 2 dziecko w szkole – 20zł
  • 3 dziecko w szkole – 10zł

 

Komitet można wpłacać na konto Rady Rodziców

(nr konta: 90 8372 0008 0000 2277 5000 0002)

lub w sekretariacie szkoły.

            W czwartek 17 września 2020  r. w 81 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, uczniowie klas VII i klasy VIII uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez bibliotekę szkolną, poświęconej dramatycznym wydarzeniom z 1939 roku. Młodzież obejrzała prezentację multimedialną, a także wystawkę o zesłańcach Sybiru. To spotkanie wpisuje się w cykl przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia,  jakie nastąpi w listopadzie- nadania imienia Szkole i przyjęcia sztandaru. Nasza szkoła będzie nosiła zaszczytne imię Sybiraków. Naszym zadaniem jest wyposażenie uczniów w wiedzę o tragicznych losach narodu polskiego, zsyłce na Nieludzką Ziemię.
            17 września to również Dzień Sybiraka. Pamiętamy i w imieniu całej społeczności szkolnej przekazaliśmy życzenia członkom Koła Sybiraków, a także został zapalony znicz pod Pomnikiem Pomordowanych na Wschodzie na Gorzowskim Cmentarzu Komunalnym.

 

            Dyrektor szkoły informuje, że w dniach 22 i 23 września 2020 roku (wtorek i środa) nie będziemy otrzymywali obiadów z Lipek Wielkich, dlatego należy zaopatrzyć dzieci w jedzenie.

             Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrowie, w związku z otrzymaną wiadomością, informuje wszystkich rodziców, których dzieci jedzą obiady, iż  w ujęciu wody w Lipkach Wielkich wykryto groźne dla zdrowia bakterie, dlatego w dniu 21 września 2020 roku (poniedziałek) nie otrzymamy obiadów. W związku z powyższym należy zaopatrzyć dzieci w jedzenie.

5 września 2020 r. miało miejsce w Polsce kolejne Narodowe czytanie pod patronatem pary prezydenckiej. Dołączyliśmy do tej akcji, ale w naszej szkole czytanie Balladyny Juliusza Słowackiego odbyło się 7 września br. Klasa VIII odczytała w holu przed biblioteką szkolną , z podziałem na role, akt I tego dramatu. Młodzież mogła też obejrzeć wystawę poświęconą Juliuszowi Słowackiemu, która pozwoliła przypomnieć życie i twórczość wybitnego romantyka.

 

M.KAROLKOWSKA