Szkolne koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków zorganizowało zbiórkę artykułów szkolnych dla podopiecznych polskiej misjonarki Siostry Hanny w Kamerunie. Zbiórka trwała od 3.11.21 do 30.11.2021 roku. Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków SKC oraz uczniów i pracowników naszej szkoły udało nam się uzbierać wiele niezbędnych pomocy dydaktycznych. Paczki zostaną wysłane w styczniu 2022r.

Serdecznie dziękujemy każdemu kto podzielił się dobrem i okazał serce😊

 

Opiekunowie SKC

Iwona Szelest-Michniowska

Martyna Darwińska

Renata Haściło

Warsztaty szycia skarpet i choinek mikołajkowych

W naszej szkole Mikołajki to czas, na którego świętowanie poświęciliśmy znacznie więcej czasu niż tylko jeden dzień. W dniach 8 - 9 grudnia uczniowie klas: I, IIa, IIb, III, V oraz VII mieli okazję wziąć udział w warsztatach rękodzieła. Do naszej szkoły przybyły Panie z Centrum Rozwoju Dziecka KleKle Kids, z którymi mamy przyjemność współpracować już kilka lat. Pani Natalia pięknie opowiedziała dzieciom legendę związaną z tradycją skarpety mikołajkowej, a następnie przedstawiła wykorzystane materiały oraz sposoby szycia. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z igłą i nitką, które mimo obaw okazało się bardzo owocne. Stworzone przez dzieci prace, zarówno skarpetki, jak i choinki są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Uczniowie z uśmiechem na buzi zabrali swoje pamiątki, które zapewne staną się ozdobą w ich domach i pokojach.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Centrum Rozwoju Dziecka KleKle Kids i polecamy się na kolejną wizytę i ciekawe warsztaty. 😊

Organizator:

Martyna Dratwińska

 

              Dzień 6 grudnia w naszej szkole był bardzo „mikołajkowy”. Tego dnia zdecydowanie królował na korytarzach kolor czerwony a na głowach większości uczniów, nauczycieli i pracowników widniały czapki z białym obszyciem lub inne zabawne okrycia, takie jak rogi reniferów, fikuśne kapelusze czy zabawne okulary. Miłym przerywnikiem lekcji była wizyta pomocników Mikołaja, którzy każdego ucznia obdarowali paczuszką ze słodkościami. Poza tym w klasach odbywały się spotkania mikołajkowe a podczas przerw z głośników rozbrzmiewała świąteczna muzyka i nie trudno zgadnąć, że na czele playlisty znalazła się LastChristmas :) To wszystko sprawiło, że zapanowała bardzo radosna atmosfera, która wprowadziła świąteczny klimat i już z niecierpliwością oczekujemy na ten szczególny czas.

Samorząd Uczniowski& Szkolne Koło Caristas

 

Mikołajkowy Wieczór Filmowy

Dnia 3 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Wieczór Filmowy,
w którym udziałwzięły klasy IIa i V wraz z wychowawcami.

Tuż przed godziną 18 uczniowie licznie gromadzili się przed salą gimnastyczną naszej szkoły. Wszyscy wyposażeni w śpiwory, karimaty, ciepłe poduszki, prowiant, ale przede wszystkim w doskonałe humory. Chwilę po godzinie 18 uczniowie pożegnali swoich rodziców i oczekiwali już na rozpoczęcie tego długo wyczekiwanego wieczoru.

Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem wieczoru filmowego, a następnie wprowadzeni w klimat świąteczny poprzez quiz dotyczący postaci świętego Mikołaja, z którym dzieci świetnie sobie poradziły.

Podczas wieczoru filmowego uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa filmy, które traktowały o tym jak ważna jest wzajemna pomoc, szacunek i empatia, zwłaszcza w tak wyjątkowym czasie. Dodatkowo w przerwie czekała na nich doskonała wspólna zabawa połączona z integracją. Uczniowie zmierzyli się z mikołajkową tabliczką mnożenia, pisaniem opisu świętego Mikołaja, a także rebusami i zagadkami. Na koniec wspólnie ozdabialiśmy przygotowane wcześniej choinki, które będą mogły ozdobić korytarze naszej szkoły.

Celem tego mikołajkowego spotkania była wzajemna integracja, zabawa, aktywne spędzenie czasu, ale także zwrócenie uwagi dzieci na to, co dziś jest tak ważne – drugi człowiek. Wierzymy, że uczniowie wyszli zadowoleni, pełni miłych wspomnień.

 

Organizatorzy:

Martyna Dratwińska

Iwona Szelest – Michniowska

 

             Ważna informacja dla osób, które zgłosiły się do programu Granty PPGR. Konieczność uzupełnienia dokumentów w ramach konkursu „Granty PPGR. Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR w rozwoju cyfrowym” Dokumenty znajdują się na naszej stronie szkoły Wawrów DANE-GRANTY PPGR.