KOMUNIKAT

Dyrektor szkoły informuje społeczność szkolną, że w związku z obostrzeniami sanitarnymi z powodu pandemii COVID- 19 w dniu 26 czerwca 2020 roku nie odbędzie się tradycyjny apel z okazji zakończenia roku szkolnego. Uczniowie z poszczególnych klas odbiorą świadectwa od wychowawców na sali gimnastycznej w wyznaczonych przez dyrektora godzinach. Każdy uczeń wchodzący do sali gimnastycznej musi mieć maseczkę osłaniającą usta i nos. Przy wejściu zostanie mu zmierzona temperatura i dokona dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym. Godziny rozdania świadectw dla poszczególnych klas będą następujące:

1.Klasa I- 8:00- 8:45,

2.Klasa II- 9:00- 9:45,

3.Klasa III- 10:00- 10:45

4.Klasa IV- 11:00- 11:20

5.Klasa V- 11:35- 12:20

6.Klasa VIA- 12:35- 13:05

6.Klasa VIB- 13:20- 13:40

7.Klasa VII- 13:55- 14:15

8.Klasa VIII- 14:30

Informacje dla Rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2020/2021

Sytuacja epidemiologiczna w kraju uniemożliwia przeprowadzenie ogólnego zebrania tradycyjnym sposobem, dlatego przekazujemy niezbędne informacje:

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 rozpoczyna się 1 września 2020 r. (wtorek) w sali gimnastycznej o godzinie, którą dyrektor ogłosi na stronie internetowej szkoły w sierpniu 2020 r.
  • Na uroczystości szkolnej obowiązuje ucznia strój galowy: biała bluzka i granatowa lub czarna spódniczka lub spodnie.
  • Po apelu dzieci razem z rodzicami i wychowawcami przechodzą do wyznaczonych klas.
  • W klasie zostaną przekazane szczegółowe informacje związane z funkcjonowaniem placówki( świetlica, obiady, itp.) i funkcjonowaniem ucznia w szkole i klasie.
  • Uczniowie otrzymają darmowe podręczniki i ćwiczenia do zajęć edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego.
  • Podręczniki są własnością szkoły, wypożyczone zostaną na rok każdemu uczniowi. Ćwiczenia stają się własnością ucznia.
  • Rodzic zobowiązany jest samodzielnie zaopatrzyć dziecko w podręcznik do Religii:

Żyjemy w Bożym świecie”. Podręcznik do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej.

Wydawnictwo: Jedność

Nr dopuszczenia  AZ-11-01/12-KI-1/12

• Od października do kwietnia obowiązuje obuwie zmienne, które uczeń zostawia w szatni.
  • Na w-f uczeń potrzebuje białą koszulkę, krótkie ciemne spodenki, skarpetki oraz w/w buty zmienne o dobrej przyczepności do podłoża. Wszystkie rzeczy uczeń przechowuje w worku.
  • Na początku września rodzice uczniów klas pierwszych otrzymają kod do dziennika elektronicznego „Librus”, który będzie służył do obserwowania postępów ucznia i komunikacji z wychowawcą i nauczycielami.
  • Każdy uczeń otrzyma w klasie swoją szafeczkę, w której będzie przechowywał przybory do zajęć i prac plastyczno-technicznych.

Wykaz przyborów dla uczniów klas pierwszych, które rodzice muszą zakupić

• 1 zeszyt 16 kartkowy w kratkę
  • 1 zeszyt 16 kartkowy w cienką linię

Piórnik a w nim:

• 2 ołówki (zatemperowane)
  • Temperówka
  • Kredki ołówkowe (zatemperowane)
  • Linijka
  • Gumka do zmazywania
  • Klej biurowy w tubce
  • Nożyczki dobrze tnące dopasowane do ręki dziecka

Do prac plastyczno-technicznych:

• Ryza papieru ksero (na 3 lata)
  • Kredki świecowe „ Bambino”
  • Kolorowe mazaki – nieobowiązkowo
  • Kolorowe długopisy- nieobowiązkowo
  • Plastelina
  • Farby plakatowe+ kubek na wodę
  • Pędzelek średni, gruby
  • 3 bloki techniczne kolorowe
  • 3bloki rysunkowe kolorowe
  • Zeszyt wycinankowy z kolorowymi kartkami (nie samoprzylepne)
  • 1 blok rysunkowy duży A3
  • Koraliki, wstążeczki, sznureczki, szmatki, guziczki, i inne drobiazgi
  • Kolorowa bibuła
  • Kredki bambino drewniane

Prosimy w miarę możliwości podpisać wszystkie przybory imieniem dziecka i pierwszą literą nazwiska np. Kasia O.

„Komunikat – składanie wniosków o przyjęcie dziecka do świetlicy na rok szkolny 2020/2021”

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrowie informuje, że od dnia 1 czerwca 2020 r. można składać wnioski o przyjęcie dzieci do świetlicy na rok szkolny 2020/2021.

Kartę zgłoszenia ucznia do świetlicy oraz pozostałe załączniki można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej (procedury, zasady, druki dostępne w zakładce DANE- ŚWIETLICA 2020/2021).

Wypełniony komplet dokumentów należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 30 czerwca 2020 r. W dniach 16-18 czerwca 2020 r. z powodu odbywających się egzaminów ósmoklasisty sekretariat nie będzie przyjmował wniosków.

Dyrektor przypomina, że rodzice uczniów przyszłych klas I również mają obowiązek złożenia dokumentów zgłoszeniowych do świetlicy.

Rodzice klasy I dołączają do pozostałych dokumentów zaświadczenie o zatrudnieniu.

W SPRAWIE ORGANIZACJI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WAWROWIE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020