12 stycznia 2020 roku po raz kolejny uczniowie   Szkoły   Podstawowej  w Wawrowie pod kierunkiem pani Agaty Tyszuk wzięli udział w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzień był naprawdę zimny, ale i wyjątkowo udany. Połączył wszystkich ludzi, którzy ofiarowali pieniądze jak również uczniów klasy 6a. Wszyscy wspólnie starali się, aby zebrać jak najwięcej środków dla ratowania życia i zdrowia dzieci. Nasi wolontariusze zebrali w tym roku ponad 1600 zł!!!!!!

Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku uda się również pozyskać fundusze na tak szczytny cel.

OBIADY STYCZEŃ

Koszt obiadów w miesiącu styczniu 2020 wynosi 63,00 zł.

Warunkiem korzystania z odpłatnych posiłków jest dostarczenie do sekretariatu szkoły wypełnionej i podpisanej „deklaracji korzystania z obiadów” (do pobrania w sekretariacie).

Wpłat za obiady należy dokonywać w sekretariacie szkoły lub na wskazany poniżej nr konta:

SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 5.01.2020 r.- na konto

natomiast z powodu przerwy świątecznej

wpłaty w sekretariacie można dokonywać tylko

w dniu 07.01.2020 r.

W ramach dnia skupienia przed Świętami Bożego  Narodzenia odbyły się Jasełka przygotowane przez  uczniów klasy 3. Dziękujemy za wprowadzenie w nastrój świąteczny i życzymy aby Gwiazda Betlejemska świeciła swoim blaskiem na wszystkie nasze rodziny.

Dnia 6 grudnia z inicjatywy pana wójta Pawła Pisarka  oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej uczennice z naszej szkoły Weronika, Lila, Rozalia i Karolina udały się do najstarszych mieszkańców naszej wsi - powyżej 90 roku życia. wprowadziliśmy  świąteczny charakter spotkania, seniorzy otrzymali upominki przygotowane przez uczniów innych szkół,a my zaprezentowaliśmy kolędników i śpiewaliśmy kolędy. Dziękujemy organizatorom, że mogliśmy  wziąć udział w tak radosnym przedsięwzięciu.

6 grudnia to dzień kiedy wszyscy czekamy na prezenty, ale też ofiarujemy coś od siebie. Uczniowie naszej szkoły także włączyli się w akcję „Tak pomagam” organizowaną przez Caritas.Zbieraliśmy dla rodzin będących w potrzebie z naszej parafii. Uzbieraliśmy około 800 kg trwałych artykułów spożywczych. Akcja odbywała się w sklepach  Dino i Żabka. Osoby, które uczestniczyły w zbiórce to Bartosz, Mikołaj, Mateusz, Alan, Michał, Eryk, Gabrysia, Jula, Julia, Wiktoria, Julitka, Nikodem, Janek, Martynka W., Daria, Michalinka, Martynka, Oliwier. Akcja uświadomiła nam, że wokół nas jest dużo wrażliwych ludzi. Dziękuję szczególnie tym, którzy musieli zmienić swoje osobiste plany i zajęcia popołudniowe aby wziąć udział w tej akcji.

Mikołajki klasowe

6 grudnia klasa II miała okazję w wyjątkowy sposób świętować ten lubiany przez dzieci czas jakim są mikołajki. Dzieci odwiedziły przemiłe panie z Centrum Rozwoju Dziecka KleKle Kids, które opowiedziały nam, co to jest rękodzieło i wprowadziły
w magiczny świat samodzielnie wykonanych przedmiotów.

Zaczęliśmy od instrukcji wykonania mikołajkowej skarpety, panie wyjaśniły nam jak należy posługiwać się igła i nitką tak, by zachować bezpieczeństwo, a następnie uczniowie przystąpili do stworzenia projektu, który później został przez nich zrealizowany. Dzieci samodzielnie uszyły skarpetkę i ozdobiły ją wybranymi materiałami, guziczkami, koralikami, a nawet literkami. Panie również przeczytały nam historię małego krasnala, a w tle pojawiła się mikołajkowa muzyka.

Po zakończonych warsztatach uczniowie samodzielnie wykonali laurki dla pań prowadzących zajęcia, by podziękować za tak mile spędzony czas. Mamy nadzieję,
że będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w takich warsztatach i tworzyć tak cudowne przedmioty.

Martyna Dratwińska