W dniu 6 grudnia 2019 r. dwanaścioro uczniów klasy VII pod opieką wychowawczyni, pani Katarzyny Krajewskiej, wybrało się do kompleksu rekreacyjnego Fun Jump w Gorzowie Wlkp.  W tym roku szkolnym dzieci postanowiły uczcić mikołajki, biorąc udział w grze laserowej. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 10 30; dzieci wzięły udział w dwu rundach, w których rywalizowały podzielone na drużyny: czerwoną i zieloną. Jednocześnie, uczestnicy gromadzili punkty na własnych kontach. Ostatecznie – wszyscy świetnie się bawili, choć trzeba przyznać, że dotarcie na miejsce wiązało się z długą i męczącą podróżą autobusami MZK. Pomimo tego - wszystkim dopisywały świetne humory.     

Siódmoklasiści z niecierpliwością oczekują na kolejne wspólne wyjście.

                                                                                                               Katarzyna Krajewska

 

DYREKTOR SZKOŁY W WAWROWIE INFORMUJE CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ, IŻ DZIEŃ 19.12.2019 r. (CZWARTEK) BĘDZIE DNIEM OTWARTYM SZKOŁY.

NAUCZYCIELE BĘDĄ OCZEKIWALI NA RODZICÓW OD GODZ. 1700.

             Dnia 06.12.2019 r. miały miejsce klasowe Mikołajki w klasie V. Śpiewaliśmy kolędy w języku angielskim. Odwiedził Nas również Święty Mikołaj z worem pełnym prezentów. Następnie wybraliśmy się do kina na film „Młody Renifer Aleks” oraz na lody. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

                                                                                  Zbierska Maja

               We wtorek 3 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty mydełek świątecznych. Brały w nich udział klasy: V, VIA i VII. Dzieci tworzyły piękne kolorowe pachnące mydełka. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę i zadowoleni z jej efektów. Wykonane przez siebie mydełka dzieci zapakowały i zabrały do domu jako małe upominki świąteczne. Uczniowie wyrazili chęć aby zorganizować podobne warsztaty w przyszłości.

Zbierska Maja

KOMUNIKAT  -  OBIADY  GRUDZIEŃ

 

Koszt obiadów w miesiącu grudniu 2019

wynosi 67,50 zł.

 

Warunkiem korzystania z odpłatnych posiłków jest dostarczenie  do sekretariatu szkoły wypełnionej i podpisanej  „deklaracji korzystania z obiadów” (do pobrania w sekretariacie).

 

Wpłat za obiady należy dokonywać od 01 grudnia w sekretariacie szkoły lub na wskazany poniżej nr konta:

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 

Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 5.12.2019 r.

Szkolna Noc Filmowa

Dnia 22 listopada 2019 roku klasy IV, V oraz VIa wzięły udział w corocznym wydarzeniu, jakim jest Szkolna Noc Filmowa, której organizatorami były pani Martyna Dratwińska oraz pani Iwona Szelest Michniowska.

Około godziny 20.30 uczniowie wraz z rodzicami oraz całym wyposażeniem, gromadzili się przy sali gimnastycznej naszej szkoły. Przynieśli ze sobą karimaty, śpiwory oraz ulubione poduszki. Część osób ubrała się w kolorowe piżamy i ciekawe stroje.

Po wejściu do sali każdy zabrał się za przygotowanie swojego stanowiska i rozpakowanie przyniesionego prowiantu. Dzieci pożegnały swoich rodziców i już oczekiwały na rozpoczęcie Nocy Filmowej. Dla klasy IV było to pierwsze takie wydarzenie i to oni byli najbardziej zniecierpliwieni.

Opiekunowie rozpoczęli od przypomnienia uczniom Regulaminu Nocy Filmowej, który każdy uczestnik miał obowiązek wcześniej przeczytać oraz podpisać się, wyrażając swoją zgodę na zasady obowiązujące podczas tego wydarzenia.

Uczniowie w trakcie Szkolnej Nocy Filmowej mieli okazję zapoznać się z ciekawą propozycją filmów. Traktowały o ważnych i cennych wartościach jak: szacunek, przyjaźń, tolerancja. Pojawiła się także ekranizacja lektury szkolnej.

W przerwie między projekcjami filmowymi odbyły się również gry i zabawy zespołowe. Uczniowie mieli okazję rywalizować ze sobą, a jednocześnie zacieśnić więzy rówieśnicze. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych oraz zagrali w znaną już wszystkim grę kalambury.

Znacznej części uczniów, a w tym przede wszystkim najmłodszym uczestnikom – klasie IV, udało się dotrwać do samego końca wszystkich filmowych seansów. Tylko niektórzy ucięli sobie krótkie lub dłuższe drzemki.

Około godziny 5.30 rozpoczęliśmy pobudkę z muzyką. Uczniowie wspólnie ćwiczyli
i tańczyli do znanych sobie rytmów. Na koniec nastąpiło wspólne sprzątanie sali gimnastycznej, po którym oczekujący już rodzice mogli bezpiecznie zabrać swoje zaspane pociechy do domu.

Mamy nadzieję, że takie wydarzenia są dla uczniów miłą odskocznią od codziennych zajęć
i pracy przy szkolnych ławkach.

 

Martyna Dratwińska

Iwona Szelest - Michniowska