Sprawozdanie z wyjazdu uczniów na konkurs recytatorski (na szczeblu powiatowym) organizowany w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych przez Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku (25 kwietnia 2023 r.)

 

 

            We wtorek, 25 kwietnia, czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie recytatorskim na szczeblu powiatowym organizowanym przez Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. O zwycięstwo ubiegało się prawie pięćdziesięciu deklamujących, którzy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe. Stanisław Krajewski (kl. II) przygotował interpretację wiersza pt. „Kwoka” J. Brzechwy, Roman Ciążyński (kl. IV) deklamował tekst L. J. Kerna pt. „Psia niedziela”, Łukasz Kubiński (kl. V) recytował wiersz L. J. Kerna pt. „Pierwszy”, natomiast Paula Kowalczyk (kl. VII) - utwór autorstwa W. Szymborskiej pt. „Miłość od pierwszego wejrzenia”. Niestety, żadnemu z dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wawrowie nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu zmagań. Pomimo tego uczniowie byli w dobrych nastrojach, cieszyli się z możliwości zdobycia nowych doświadczeń. Wszak sam udział w etapie powiatowym to wielkie wyróżnienie. Warto dodać, że na kilka dni przed występem dzieci uczestniczyły w warsztatach, które poprowadził Pan Marcin Ciężki.

          Do udziału w konkursie dzieci przygotowywały się pod kierunkiem polonistek, Katarzyny Krajewskiej i Joanny Nawrot.  Opiekę podczas wyjazdu sprawowała Katarzyna Krajewska.

 

 Katarzyna Krajewska

KOMUNIKAT – OBIADY MAJ 2023r.

 

Koszt obiadów w miesiącu maju 2023r.  wynosi 120,00zł.

Osoby, które posiadają odliczenia za poprzedni miesiąc, proszone są o kontakt z sekretariatem  przed dokonaniem wpłaty.

 

Wpłat za obiady należy dokonywać na wskazany poniżej nr konta:

 SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 

 Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 05.05.2023 r.

 

Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat !!!

Sprawozdanie z realizacji II konkursu matematyczno-plastycznego pod tytułem „Matematyczny wszechświat” w Szkole Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków, Wawrów 47B.

W dniu 29 marca 2023 roku decyzją komisji konkursowej w składzie:

1.Agnieszka Zborowska

  1. Martyna Dratwińska
  2. Agata Tyszuk
  3. Wanda Kodź

 

Przyznano nagrody w kategorii:

klasy I – III

I miejsce  /kod 2/ -  Maja Swadowska kl.3a

I miejsce / kod 3/ - Aleksander Pawlak, kl.3a

II miejsce /kod5/-Alicja Wencel, kl.3a

wyróżnienie /kod4/ Nadia Jarocka, kl.3a

klasy IV – VI

I miejsce /kod 3/-  Milena Swadowska, kl. V

I  miejsce /kod 5/-  Patrycja Michniowska, kl. VI

II miejsce /kod 6/ -Emilia Fabisz, kl.V

wyróżnienie/kod1/  Julia Rutkowska, kl. V

klasy VII -VIII

1 miejsce /kod 2/-  Lena Pietrzak, kl. VII

2 miejsce /kod 1/- Martyna Białowąs, kl. VII

 

            Bardzodziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wykonanie przepięknych prac konkursowych. Każda praca jest wyjątkowa, ukazuje Wasz matematyczny  wszechświat:)

 

Zapraszamy do II I edycji w 2024 roku.

 

Martyna Dratwińska

Agnieszka Zborowska

Iwona Szelest-Michniowska

 

             Z okazji "Świąt Majowych" uczniowie przybyli dziś do szkoły ubrani na biało-czerwono. Po uroczystości zrobiliśmy jedną dużą flagę Polski z nas samych. Udowodniliśmy tym, że jesteśmy nierozłączną częścią naszego kraju, przyszłością tego narodu. Również dzisiaj świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Tańca. Życzymy spokojnej "majówki". Samorząd uczniowski.

Zielone Szkoły 2023 Gmina Santok

 

 

W dniu 26.04.2023 roku klasa VI pod opieką wychowawcy i Pani pedagog Agnieszki Zborowskiej uczestniczyła w Zielonej Szkole na terenie gminy Santok. W tym dniu klasa wyruszyła o godzinie 9.00 ze szkoły (przejazd PKS-sem) do Mariny w Santoku. W pierwej części dnia odbyły się warsztaty muzyczno-taneczne, które ukazały wielki talent wszystkich uczniów klasy VI. Dzieci poznały elementy techniki emisji głosu, śpiewu archaicznego oraz tańca średniowiecznego. Każdy uczestnik był bardzo zaangażowany w warsztaty co zostało utrwalone na filmie i zdjęciach.

W drugiej części udaliśmy się po krótkim spacerze po Santoku do grodziska, przepłynęliśmy promem na drugi brzeg, gdzie klasa wzięła udział w  grze terenowej, celem głównym było odkrycie zagadki, ale przy tej okazji ta gra pokazała jak wspaniale uczniowie potrafią ze sobą współpracować, chociaż wiatr wiał w oczy a zimne palce nie pozwalały prosto pisać😊.Uczniowie wzajemnie się wspierali, pomagali sobie, doceniali najmniejszy wkład aby rozwiązać zadanie. Cudownie było patrzeć jak współtworzą zgrany zespół klasowy♥. Po rozwiązaniu zagadki udaliśmy się na przygotowane ognisko, gdzie ze smakiem każdy zjadł kiełbaskę z bułeczką, wypił ciepłą herbatę i miłej atmosferze porozmawiał z koleżanką, kolegą o wrażeniach z całego dnia.

Opiekunowie:

Iwona Szelest-Michniowska

Agnieszka Zborowska