Inicjatywa Meet and Code ma na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 24 lat w świat technologii oraz programowania. Zorganizowane wydarzenia pokażą młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania realizować swoje pomysły. Uczestnicy wydarzeń poznają działanie technologii oraz wpływ IT na ich codzienne życie, a poprzez odkrywanie szerokiego wachlarza rozwiązań technologicznych, tematów związanych z cyfryzacją oraz kreatywnego kodowania będą motywowani i zachęcani do rozwijania kompetencji cyfrowych niezbędnych w dzisiejszym świecie.
W dniach 27 i 28 października uczniowie klas III wezmą udział w tygodniu kodowania.
 
Justyna Banaszak-Rycharska
 

 

Uczniowie najstarszych klas zapoznali się z zawodem cukiernika podczas wizyty w Cukierni „Śnieżka”.

              Dnia 17.10.22 uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą P. Mają Zbierską, udali się na warsztaty kulinarne do studia Let's Cook. Uczniowie przygotowywali danie główne Hamburgera, oraz deser - torcik Leśny Mech. Potrawy były pyszne, a zabawa udana. Polecamy korzystanie z oferty Let's Cook. 

 

Dzień Tabliczki Mnożenia w roku 2022 przypadł 7 października.

Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World MultiplicationTable Day) odbywa się w pierwszy piątek października.To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach.

Główne motto to „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

    Organizatorem zaś jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, które w ten sposób promuje zabawową formę nauczania matematyki. Jej początek to 2011 rok, dziś jest o niej coraz głośniej nie tylko poza szkolnymi murami, ale i granicami.

Jeśli chcesz możesz poćwiczyć korzystając ze strony: tabliczkamnożenia.pl lub innej https://www.wmtday.org/pl

Z jej pomocą łatwo nauczysz się całej tabliczki mnożenia. Zadania są proste i zrozumiałe, więc od razu możesz zabrać się za naukę. Możesz też wydrukować karty z ćwiczeniami.

Gratuluję każdemu uczniowi znajomości TM.

Ćwiczymy nadal na kolejnych lekcjach😊

Powodzenia!

 Nauczyciel Matematyki

Iwona Szelest

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Europejski Dzień Języków Obcych
 
Dnia 13.10.22r. przyznane zostały nagrody w konkursie Europejski Dzień Języków Obcych.
 
Miejsce I zajęła grupa o nazwie - Finlandia, w skład której wchodzą następujący uczniowie: Julia Strychanin, Julita Głowińska, Malwina Sosnowska, Maja Fronczak.
 
Miejsce drugie: - Włochy – Maja Banaś, Klaudia Grodzka, Izabela Delijewska.

Miejsce trzecie - Francja – Lena Pietrzak, Martyna Białowąs, Maja Kapłan, Daria Kret.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
 
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.
 
Organizatorzy:
Zbierska Maja
Joanna Nawrot