Sprawozdanie z udziału w trzydziestym drugim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 28 stycznia 2024r. nasza szkoła wzięła udział w tegorocznym, trzydziestym drugim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariuszami zostali uczniowie klasy VII: Janowicz Wojciech, Mierzejewski Jakub oraz Tużnik Adam. Chłopcy pod opieką druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wawrowie, od samego rana z wielką ochotą i nadzieją zbierali pieniążki w Wawrowie i Czechowie. Okazało się, że mieszkańcy tych miejscowości mają olbrzymie i pomocne serca, przepełnione dobrem. Uczniowie zebrali łącznie aż 5462,36zł. To rekord naszej szkoły! Bardzo dziękujemy za taką hojność!

Szczególne podziękowania za poświęcony czas i opiekę nad naszymi uczniami, pragnę złożyć Panom strażakom:

Danielowi Janowiczowi
Miłoszowi Janowiczowi
Damianowi Czernickiemu
Andrzejowi Stanisławskiemu
Krzysztofowi Kretowi
Krystianowi Kałce
Sylwestrowi Sękowskiemu.


Agata Tyszuk

Warsztaty rękodzielnictwa

Dnia 15 stycznia uczniowie klasy Ia, Ib, II oraz III mieli okazję wziąć udział
w warsztatach rękodzielniczych. Tym razem zmierzyliśmy się z gliną, co było dla wszystkich bardzo ciekawym doświadczeniem. Uczniowie mogli samodzielnie wyrzeźbić naczynia, wisiorki i inne elementy, które następnie ozdabiali za pomocą pieczątek oraz serwetek. Część uczniów samodzielnie wykonała wzory i podpisy. Wszystkie własnoręcznie wykonane elementy uczniowie tworzyli z sercem, ponieważ były to upominki dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się święta. Jesteśmy przekonani, że właśnie takie prezenty cieszą najbardziej, nie tylko kochanych dziadków, ale także samych twórców prac. 😊

Uczniowie doskonale sobie poradzili z tym zadaniem, uruchamiając kreatywność
i zdolności manualne. Wierzymy, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie z rękodziełem.

Serdecznie dziękujemy pani Monice, która przyjechała i zaprezentowała dzieciom tak wyjątkową formę sztuki.

 

Martyna Dratwińska

Janina Barsaba

Halina Zielińska

Monika Czaja

               W piątek, 19stycznia 2024r. uczniowie klasy piątej oraz szóstej wybrali się do gorzowskiego kina Helios na seans oparty na motywach lektury pt. „Akademia Pana Kleksa”. Na dworze było bardzo zimo, na szczęście pięknie świeciło słońce, które dodało energii wszystkim uczestnikom wyjazdu i wprowadziło w pogodny nastrój. Na miejscu okazało się, że film trafił w gusta młodych widzów; dzieci oglądały go z wielkim zainteresowaniem. Wszystkich urzekła nie tylko historia zawarta w tej nawiązującej do treści lektury szkolnej produkcji, ale także piękna muzyka oraz gra aktorska. Uczestnicy wycieczki z niecierpliwością oczekują na kolejne wspólne wyjście. Opiekę nad dziećmi sprawowały: Pani Renata Haściło, Pani Radosława Hrabska oraz Pani Katarzyna Krajewska.    

 Katarzyna Krajewska