„Komunikat – składanie wniosków o przyjęcie dziecka do świetlicy na rok szkolny 2024/2025”

 

          Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków informuje, że od dnia  3 czerwca 2024r. można składać wnioski o przyjęcie dzieci do świetlicy na rok szkolny 2024/2025. Kartę zgłoszenia ucznia do świetlicy oraz pozostałe załączniki można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej (procedury, zasady, druki dostępne w zakładce DANE- ŚWIETLICA). Wypełniony komplet dokumentów wraz z zaświadczeniami  o zatrudnieniu, należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 30 czerwca 2024r. Dyrektor przypomina, że rodzice uczniów przyszłej klasy I również mają obowiązek złożenia dokumentów zgłoszeniowych do świetlicy jeśli chcą z niej korzystać od września 2024r.

II Koncert Charytatywny w Szkole Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków

Dnia 24 maja w naszej szkole odbył się już II Koncert Charytatywny, którego głównym celem było zaprezentowanie talentów naszych uczniów, ale również zbiórka funduszy na pomoc szkole w Kamerunie prowadzonej przez s. Hannę oraz zebranie pieniążków na szkolny wyjazd uczniów z okazji Dnia Dziecka.
Koncert rozpoczął się o godzinie 17.00 wspólnym śpiewem wszystkich występujących uczniów do piosenki „Całkiem Nowa Bajka” pochodzącej z najnowszej projekcji filmu „Akademia Pana Kleksa”. Następnie przeszliśmy do indywidualnych i grupowych wykonów, które prezentowały zarówno taniec, śpiew, jak i grę na instrumencie. Podczas II Koncertu Charytatywnego wystąpili: Zosia, Kornelia i Emilka (klasa VI), Eulalia, Helena i Hania (klasa IVB), Filip (klasa IVA), Paweł (klasa IVB), Emilia i Zoja (klasa VI i III), Emilia (klasa IVB), Zosia (klasa V), Oliwia i Zuzia (klasa II), Zoja i Julita (klasa III), Zosia (klasa III), Patrycja i Wiktoria (klasa VII), Oliwia (klasa II), Nadia (klasa IVB), Alicja i Laura (klasa IA). Wystąpiły również pani Agata Tyszuk oraz pani Magda Szmytkowska. Serdecznie dziękujemy za odwagę i wspieranie nas w tym wyjątkowym dniu. 😊
Po wszystkich występach przyszedł czas również na licytację gadżetów przekazanych od Rady Rodziców oraz prac uczniów. Do zakupu włączyli się nauczyciele, rodzice, dzieci oraz pozostali uczestnicy koncertu.
Dużą aktywnością wykazało się Szkolne Koło Caritas, uczniowie sprzedawali ciasta, robili popcorn i wcielili się również w rolę szkolnego fotografa, Alicja (klasa V). 😊 Przygotowywali i sprzątali stoły oraz rozkładali dekoracje. Wykonali najtrudniejszą część przygotowań.
Na koniec wszystkie dzieci naszej szkoły (i nie tylko 😉) postanowiły zatańczyć razem dobrze wszystkim znaną „Belgijkę”. Zaśpiewaliśmy także piosenkę M. Jeżowskiej „Marzenia się spełniają” i podziękowaliśmy za swoją wyjątkową obecność Państwu Jackowskim, którzy prowadzą sklep muzyczny „Elvis” https://sklep-elvis.pl/. Nieodpłatanie zapewnili pełną oprawę muzyczną oraz oświetlenie, a dodatkowo swoją energią zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni!
Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim naszym najmłodszym uczestnikom koncertu – dzieciom od klasy pierwszej do klasy siódmej, którzy pokazali nam swoje pasje. Dziękujemy rodzicom, którzy upiekli i przygotowali pyszne ciasta i babeczki. Słowa podziękowania kierujemy do obsługi naszej szkoły, która pomagała przed i w trakcie trwania koncertu. Podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców, która przekazała nam fanty na licytację oraz Kola Gospodyń Wiejskich Wawrów za wypożyczenie maszyny do popcornu.
Do organizacji tego wyjątkowego włączyło się wiele osób, nie tylko uczniowie, ale również rodzice i osoby związane z wsią Wawrów. Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować i zaprosić do dalszej współpracy w organizacji takich wydarzeń. Dziękujemy za otwieranie serc dla naszych uczniów, naszej szkoły oraz dla tych, którzy potrzebują tego najbardziej.
Udało się uzbierać kwotę 2.255,00zł. Wierzymy, że nie jest to ostatnia taka impreza, bo mamy jeszcze sporo energii i ciekawych pomysłów! 😊 Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz filmu.

Organizatorzy:
Iwona Szelest – Michniowska
Martyna Dratwińska

 

 

             BRAWO ! Miło mi jest poinformować, że nasz uczeń Filip Trocki (klasa 4A) odniósł sukces w konkursie Lubuskie Konfrontacje Artystyczne na etapie powiatowym, który miał miejsce w Przytocznej. Finał wojewódzki odbędzie się 14 czerwca w Zbąszyniu. W poprzednim festiwalu Pro Arte Filip otrzymał tytuł laureata (osiągnięcie zostało od tego roku zatwierdzone przez Ministra Edukacji Narodowej jako szczególne osiągnięcie). Nadmienię, że na tej samej scenie swoje kroki w branży muzycznej stawiał Dawid Kwiatkowski. Zwracam się z prośbą o głosy uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej w Wawrowie w plebiscycie publiczności dla Filipa. Będziemy Was informować, gdy głosowanie ruszy. Gratulujemy z całego serca i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

Joanna Nawrot

             Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków informuje wszystkich rodziców, których dzieci rozpoczną naukę w klasie pierwszej 1 września 2024 roku, że w dniu 5 czerwca 2024 roku (środa) o godzinie 17:00 odbędzie się w gabinecie numer 7 spotkanie organizacyjne.