Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków

na podstawie Zarządzenia Nr 7/2024

Wójta Gminy Santok z dnia 23 stycznia 2024

informuje,

że od 19 lutego do 15 marca 2024r.

będzie można składać dokumenty w sprawie przyjęcia uczniów do klas pierwszych.

 

 

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły

wraz z dokumentami uzupełniającymi

będzie można odbierać od 13 lutego 2024r.

w sekretariacie szkoły w godz. od 700 do 1400.

 

Wniosek również można pobrać na stronie internetowej szkoły – zakładka „Dane”.

Wyjście do Filharmonii Gorzowskiej

Dnia 5 lutego uczniowie klasy Ia, Ib oraz II wybrali się do Filharmonii Gorzowskiej, by uczestniczyć w koncercie z udziałem instrumentów perkusyjnych oraz kwartetu smyczkowego. „Pekrusyjne tornado” było, jak sama nazwa wskazuje, wyjątkowym spotkaniem z instrumentami perkusyjnymi. W muzyczną podróż porwały nas takie instrumenty jak: dzwonki, dzwony rurowe, ksylofon, wibrafon, marimba, kotły i bongosy. Duże wrażenie zrobiły na nas również te instrumenty zdecydowanie mniej nam znane jak: darbuka, djemba, kalimba i cajon. Na koniec przedstawienia mieliśmy okazję wysłuchać dźwięków pełnego zestawu perkusyjnego.

Prowadzący zaangażowali również do aktywnego udziału widownię i dzieci mogły również poczuć się, jakby same tworzyły muzykę do znanej wszystkim bajki.

Dźwięki instrumentów w połączeniu ze światłem pozwalały przenieść się w nieco inną rzeczywistość, zrelaksowały, a czasami również pobudzały naszą aktywność. 😊

Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie z taką formą sztuki będzie równie ciekawe.

 

Martyna Dratwińska

Halina Zielińska

Monika Czaja

Agnieszka Zborowska

22 stycznia klasy 3 i 4A odwiedziły Filharmonię Gorzowską. Spotkanie to miało charakter tzw. „od kuchni”.

Po serdecznym powitaniu przez p. Renatę Ochwat wefoyer i wstępie do naszej wyprawy, uczniowie mieli okazję zapoznać się z miejscami, których podczas koncertów zwykle się nie widuje, ponieważ są niedostępne dla osób spoza obsługi.

Prócz głównej sali koncertowej ( mieszczącej 570 osób) wraz ze sceną, czy też mniejszej sali do koncertów kameralnych, zwiedziliśmy m.in. : pomieszczenie, gdzie przechowuje się rekwizyty, wykorzystywane podczas wydarzeń muzycznych, jest tam również specjalna winda. Mogliśmy zatem rozwiązać zagadkę, w jaki sposób tak ciężki instrument trafia na scenę.

Uczniowie dowiedzieli się także, dlaczego filharmonia kształtem przypomina fortepian i że nie ma w niej kątów prostych w sali głównej oraz co to takiego akustyka.

Mieliśmy szansę podziwiać panoramę Gorzowa z punktu widokowego w budynku, zaś punktem kulminacyjnym naszej wizyty okazał się być pokaz instrumentów perkusyjnych ( np.: dzwonki chromatyczne, marimba, ksylofon, wibrafon, bongos, bęben)i wspólnie zagrany koncert.

Filharmonia prowadzi wiele form edukacyjnych dla najmłodszych oraz projektów specjalnych.

Serdecznie dziękujemy całej obsłudze za miłe przyjęcie i sporą dawkę wrażeń oraz wiedzy.

 

                                                                                              Joanna Nawrot

                                                                                              Janina Barsaba

                                                                                              Elżbieta Borda- Dziatkowiak

 

Sprawozdanie z udziału w trzydziestym drugim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 28 stycznia 2024r. nasza szkoła wzięła udział w tegorocznym, trzydziestym drugim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariuszami zostali uczniowie klasy VII: Janowicz Wojciech, Mierzejewski Jakub oraz Tużnik Adam. Chłopcy pod opieką druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wawrowie, od samego rana z wielką ochotą i nadzieją zbierali pieniążki w Wawrowie i Czechowie. Okazało się, że mieszkańcy tych miejscowości mają olbrzymie i pomocne serca, przepełnione dobrem. Uczniowie zebrali łącznie aż 5462,36zł. To rekord naszej szkoły! Bardzo dziękujemy za taką hojność!

Szczególne podziękowania za poświęcony czas i opiekę nad naszymi uczniami, pragnę złożyć Panom strażakom:

Danielowi Janowiczowi
Miłoszowi Janowiczowi
Damianowi Czernickiemu
Andrzejowi Stanisławskiemu
Krzysztofowi Kretowi
Krystianowi Kałce
Sylwestrowi Sękowskiemu.


Agata Tyszuk

Warsztaty rękodzielnictwa

Dnia 15 stycznia uczniowie klasy Ia, Ib, II oraz III mieli okazję wziąć udział
w warsztatach rękodzielniczych. Tym razem zmierzyliśmy się z gliną, co było dla wszystkich bardzo ciekawym doświadczeniem. Uczniowie mogli samodzielnie wyrzeźbić naczynia, wisiorki i inne elementy, które następnie ozdabiali za pomocą pieczątek oraz serwetek. Część uczniów samodzielnie wykonała wzory i podpisy. Wszystkie własnoręcznie wykonane elementy uczniowie tworzyli z sercem, ponieważ były to upominki dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się święta. Jesteśmy przekonani, że właśnie takie prezenty cieszą najbardziej, nie tylko kochanych dziadków, ale także samych twórców prac. 😊

Uczniowie doskonale sobie poradzili z tym zadaniem, uruchamiając kreatywność
i zdolności manualne. Wierzymy, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie z rękodziełem.

Serdecznie dziękujemy pani Monice, która przyjechała i zaprezentowała dzieciom tak wyjątkową formę sztuki.

 

Martyna Dratwińska

Janina Barsaba

Halina Zielińska

Monika Czaja

               W piątek, 19stycznia 2024r. uczniowie klasy piątej oraz szóstej wybrali się do gorzowskiego kina Helios na seans oparty na motywach lektury pt. „Akademia Pana Kleksa”. Na dworze było bardzo zimo, na szczęście pięknie świeciło słońce, które dodało energii wszystkim uczestnikom wyjazdu i wprowadziło w pogodny nastrój. Na miejscu okazało się, że film trafił w gusta młodych widzów; dzieci oglądały go z wielkim zainteresowaniem. Wszystkich urzekła nie tylko historia zawarta w tej nawiązującej do treści lektury szkolnej produkcji, ale także piękna muzyka oraz gra aktorska. Uczestnicy wycieczki z niecierpliwością oczekują na kolejne wspólne wyjście. Opiekę nad dziećmi sprawowały: Pani Renata Haściło, Pani Radosława Hrabska oraz Pani Katarzyna Krajewska.    

 Katarzyna Krajewska