REGULAMIN KONKURSU “ZAADOPTUJ ROŚLINKĘ”

 organizowanego przez Radę Rodziców Sp Wawrów we współpracy z Sołectwem Wawrów oraz KGW Nasz Wawrów

 1. Konkurs dedykowany jest dla uczniów SP Wawrów i trwa w terminie  do 01-12-2023 do  30-05-2024 na terenie miejscowości Wawrów
 2. Celem konkursu jest edukacja ekologiczna oraz społeczna dzieci i młodzieży oraz poprawa estetyki kwietników zlokalizowanych na terenie sołectwa Wawrów
 3. Termin zgłaszania się zespołów upływa w dniu 24-11-2023. Do konkursu mogą zgłaszać się zespoły 3-6 osobowe - maksymalnie 10 zespołów, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia  do koordynatora lub wychowawcy klasy.
 4. Każdy zespół musi posiadać dedykowanego opiekuna. Opiekunem może być każda  osoba dorosła (rodzic, nauczyciel, lub ktoś inny), której zadaniem jest koordynacja grupy oraz zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie wykonywania prac, a także nadzór nad zakupami             i wykorzystaniem vouchera.
 5. Każdy zespół będzie mógł wybrać kwietnik z puli wskazanej przez Radę Sołecką do konkursu. Kolejność wyboru zostanie ustalona  według kolejności zgłoszeń zespołów do konkursu.
 6. Technika ozdabiania kwietników oraz sposób doboru roślin dowolny według własnego pomysłu 
 7. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najpiękniejszego i najlepiej zadbanego kwietnika. Praca będzie oceniana w skali 1-10 punktów według kryteriów: 

1 - pomysł

2 - pracochłonność

3 - estetyka

4 - samodzielność

5 - wrażenie ogólne 

W trzech konkurencjach 

1- najpiękniejszy kwietnik Bożonarodzeniowy - ocena w dniu 18-12-2023 (wyniki 20-12-2023)

2- najpiękniejszy kwietnik Wielkanocny - ocena  w dniu 25-03-2023 (wyniki 27-03-2023)

3- najpiękniejszy kwietnik przez cały okres konkursu (wyniki 09-06-2023)

Dodatkowo specjalną nagrodę Sołtysa otrzyma zespół, który stworzy najbardziej pomysłową i oryginalną koncepcję zagospodarowania kwietnika

Każdy zespół może uzyskać 1-10 punktów z każdej oceny i konkursu

Wygrywa zespół który otrzyma maksymalną sumaryczną liczbę punktów

 1. Koordynatorem konkursu jest Natalia Godlewska
 2. Budżet przeznaczony przez Sołtysa do konkursu wynosi 2000 zł. Każdy zespół otrzyma budżet 200 zł na cały czas trwania konkursu  w formie vouchera ważnego do dnia 30-05-2024 do Centrum Ogrodniczego Pintal uprawniającego do zakupu roślin oraz ozdób.
 3. W przypadku nie zebrania 10 zespołów złożonych z uczniów SP Wawrów organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dopuszczenia do udziału osoby spoza SP Wawrów, w tym przypadku zgłoszenia będą przyjmowane w terminie 25.11.2023.do 30.11.2023
 4. Komisja oceniająca będzie się składać z 6 osób po 2 z Rady Rodziców, KGW i Rady Sołeckiej 
 5. Fotorelacja z przebiegu konkursu będzie prowadzona na bieżąco na stronie KGW Nasz Wawrów, grupie FB Nasz Wawrów oraz stronie SP Wawrów. 
 6. W konkursie przewidziane są nagrody dla zwycięskich zespołów (wyjście do kina lub inne atrakcje, wyjście na lody lub inne smakołyki lub według podpowiedzi zwycięskiego zespołu) 
 7. oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu. 

 osoby odpowiedzialne za przebieg konkursu:

 Koordynator - Natalia Godlewska +48691818850  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sołtys - Krzysztof Chrostek tel 508374710 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

                 Zakończyliśmy akcję pomocy dla gorzowskiego schroniska dla psiaków. Cały wózek karmy, trafił na miejsce przeznaczenia. Psiaki jak to tylko zobaczyły, to chwyciły od razu za miski 😉.
Zebraliśmy prawie 600 złotych. Przy pomocy jednego z rodziców, zakupiliśmy 5 worków, dobrej pełnowartościowej karmy HUSSE, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, za każdą złotówkę, pokazaliście, że macie serce i nie jest WAM obojętny los bezdomnych psiaków.

                     Dnia 26 października 2023 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w bardzo ważnym wydarzeniu, jakim jest pasowanie na ucznia. Do tej uroczystości obie klasy długo się przygotowywały, trenowały swoje wystąpienia oraz piosenki, przygotowywały dekoracje.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, a nasza prowadząca, uczennica klasy VII – Patrycja Michniowska, serdecznie powitała zgromadzonych uczniów, rodziców, kadrę pedagogiczną oraz pozostałych gości. Pierwszoklasiści mogli przystąpić do części artystycznej i przedstawienia swoich umiejętności zarówno recytatorskich, jak
i wokalnych.

Po zweryfikowaniu gotowości pierwszoklasistów do wstąpienia w naszą szkolną społeczność oraz złożenia obietnic bycia dobrym Polakiem, godnego reprezentowania szkoły, swoim zachowaniem sprawiania dumy rodzicom i nauczycielom, a także bycia dobrym kolegą, w podniosłej atmosferze odbyło się symboliczne nadanie statusu ucznia Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków, którego przez dotknięcie ołówkiem dokonał dyrektor szkoły.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także legitymacje. Dumni rodzice wręczyli wcześniej przygotowane upominkowe kuferki z pomocami dydaktycznymi, które bardzo ucieszyły pierwszoklasistów.

Podczas uroczystości głos zabrali również uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią. Złożyli wyjątkowe życzenia i obiecali być pomocni w kroczeniu przez szkolne życie, wręczyli upominki dla obu klas.

Na koniec wystąpili również Pani Natalia Godlewska – przewodnicząca rady rodziców oraz Sołtys wsi Wawrów, którzy złożyli życzenia, a także przekazali maskotki dla każdego ucznia. Serdecznie dziękujemy za ten miły gest.

Pragniemy podziękować wszystkim obecnym gościom, ale przede wszystkim dzieciom za piękne przygotowanie, rodzicom za wsparcie i pomoc, a także uczennicom klasy VII – Patrycji Michniowskiej oraz klasy IVa – Nadii Jarockiej, Mai Swadowskiej oraz Julii Pawlak za podjęcie trudu wystąpienia podczas uroczystości.

Pierwszakom życzymy samych sukcesów i radości z bycia członkiem społeczności Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. Sybiraków.

Martyna Dratwińska

Halina Zielińska

 

    24 października klasa 4 A wzięła udział w warsztatach z p. Justyną Banaszak- Rycharską pt. " Kodowanie " w ramach Europejskiego Dnia Robotyki, wykonując rafę koralową. 

             Po raz kolejny bierzemy udział  w tygodniu kodowania. Organizatorami inicjatywy Meet and Code jest organizacja Haus des Stiftens für Unternehmen & Non-Profits gGmbH (Haus des Stiftens), krajowi partnerzy sieci TechSoup Europe oraz główni partnerzy Amazon i SAP, którzy umożliwiają realizację inicjatywy poprzez zapewnienie zasobów .

             Inicjatywa Meet and Code ma na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat technologii oraz programowania. Zorganizowane wydarzenia pokażą młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania realizować swoje pomysły. Uczestnicy wydarzeń poznają działanie technologii oraz wpływ IT na ich codzienne życie, a poprzez odkrywanie szerokiego wachlarza rozwiązań technologicznych, tematów związanych z cyfryzacją oraz kreatywnego kodowania będą motywowani i zachęcani do rozwijania kompetencji cyfrowych niezbędnych w dzisiejszym świecie.