KOMUNIKAT  OBIADY

MAJ 2022

 

Całkowity koszt obiadów w miesiącu maju 2022r.

wynosi 80,00 zł.

 

Wpłat za obiady należy dokonywać na wskazany poniżej nr konta:

 

 SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 

Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 05.05.2022 r.

 

Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat !!!

           **ŚMIETNIK** Można to słowo rozumieć dwojako : jako miejsce na odpadki/śmieci, lub w mowie potocznej- miejsce w którym jest bałagan, nieporządek, dużo śmieci. Jedno i drugie łączy cecha wspólna: TO MY, LUDZIE TO TWORZYMY! (Niestety, taka jest prawda). TO MY LUDZIE JESTEŚMY ZA TO ODPOWIEDZIALNI!!! Śmietnik możemy zrobić dosłownie wszędzie: w szafce, w torbie, w pokoju, w domu, na podwórku, w lesie, na naszej planecie Ziemi, w kosmosie...(tak, tak, tam też!!!) Jest takie powiedzenie: chcesz zmienić Świat- zacznij od siebie. W związku z tym, wraz z uczniami ruszyliśmy w teren, na "spacer" po naszym Wawrowie. Na mapie zaznaczyliśmy śmietniki, które obecnie znajdują się w naszej miejscowości, oraz miejsca, w których według nas powinny znajdować się dodatkowe kosze na odpadki. Przy okazji zebraliśmy w worki odpadki, które z "różnych przyczyn" w takich koszach się nie znalazły (niestety). Pamiętajmy: żeby zmienić Świat, musimy zacząć od siebie, zostawiajmy po sobie porządek.

 

Michał Leszczyński.

 

Warsztaty wielkanocne

Dnia 13 kwietnia klasy IIa, IIb oraz III wybrały się na wycieczkę do ośrodka „Azyl”
w Mironicach, by wziąć udział w warsztatach wielkanocnych. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować babeczki, rozwijając przy tym umiejętność współpracy. Dodatkowo dekorowali je lukrem i słodką posypką, a później mogli ich skosztować. Niektórzy postanowili jednak zabrać swoje wypieki i podzielić się nimi z najbliższymi.

 Po zakończonym pieczeniu uczniowie skorzystali z pięknej pogody i wybrali się na spacer po gospodarstwie. Mogli nakarmić zwierzęta smakołykami, które ze sobą zabrali. Zwierzęta były bardzo zadowolone z takiej ilości marchewek i jabłek.

Uczniowie wzięli także udział w warsztatach wielkanocnych. Najpierw zostali zapoznani z tradycją ozdabiania jaj, a następnie sami przystąpili do malowania drewnianych pisanek. Pisanki przyozdobione były w ciekawe wzory, ale znalazły się na nich również wielkanocne kurczaczki i zajączki.

Ostatnim punktem naszej przygody był odpoczynek i zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie chętnie korzystali z tej propozycji i spędzili wspólnie bardzo aktywny czas, po którym zajadali się kiełbaskami prosto z ogniska. Niektórzy piekli nawet słodkie pianki.

Uczniowie z uśmiechami na buziach wracali do szkoły. Spędziliśmy bardzo miło
i aktywnie ostatnie chwile przed Świętami Wielkiej Nocy. Bardzo dziękujemy Ośrodkowi „Azyl” i paniom, które przeprowadziły tak ciekawe zajęcia dla naszych uczniów.

 

12.04.2022 klasa 1 brała udział w wielkanocnych warsztatach w Manufakturze babeczki & cukiereczki w Gorzowie. Dzieci same robiły ciasto na babeczki dodając kolejno składniki. Następnie nakładały masę do papilotek, po czym włożone do picia rosły, a uczniowie w tym czasie tworzyly z masy cukrowej wielkanocnego zajączka, który ozdobi babeczkę. Każdy uczeń wykonał 2 ciasteczka, jedne do zjedzenia a druga ozdabiały przygotowanym wcześniej zajączkiem. Po zapakowaniu babeczki do pojemniczka zabierały gotowy produkt do domu. Wyszły piękne wielkanocne babeczki.

 

W szkole można oglądać wystawę „Oto moja pasja”, która prezentuje zainteresowania oraz sposoby spędzania wolnego czasu naszych uczniów.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom, które odpowiedziały na nasz apel.

                                                                                                       Agnieszka Zborowska i Katarzyna Krajewska