Koszt obiadów w miesiącu marcu 2020 wynosi 99 zł.

Warunkiem korzystania z odpłatnych posiłków jest dostarczenie do sekretariatu szkoły wypełnionej i podpisanej „deklaracji korzystania z obiadów” (do pobrania w sekretariacie).

 

Wpłat za obiady należy dokonywać w sekretariacie szkoły

 lub na wskazany poniżej nr konta:

SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 

tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 

 

Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 05.03.2020 r.

 

Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat.

Dnia 28 lutego 2020 roku klasa II wraz z wychowawcą wybrała się na krótką wycieczkę do książnicy gorzowskiej, by poznać pracę bibliotekarza i zapoznać się
ze zbiorami bibliotecznymi.

Wycieczkę rozpoczęliśmy w Oddziale Integracji i Aktywności, w którym uczniowie mieli okazję spróbować innych metody „czytania” książek. W tym miejscu uczniowie zapoznali się ze zgromadzonymi zbiorami i urządzeniami stosowanymi w pracy z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Najciekawszym elementem okazała się „Czarna Księga Kolorów”, w której obrazy były zapisane za pomocą Alfabetu Braille’a. Ciekawostką okazało się dla nich również urządzenie „Colorino” do rozpoznawania kolorów oraz natężenia światła. Klasa II była pod wrażeniem wystawy stworzonej przez prace uczniów z Zespołu Kształcenia nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim pt. „My dla Was… jak Jan Paweł II.”.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było informatorium, gdzie uczniowie dowiedzieli się kto i w jaki sposób może założyć kartę czytelnika i jak należy z niej korzystać. Uczniowie mieli także okazję poznać punkt do samodzielnego wypożyczania i oddawania książek, czyli tzw. „Selfcheck”.

Najbardziej do gustu przypadł dzieciom Oddział Dziecięcy. Tam obejrzeliśmy księgozbiory i dowiedzieliśmy się o zajęciach, które odbywają się w bibliotece z jej najmłodszymi uczestnikami. Okazało się, że tutaj dzieci znajdą również lektury szkolne. Na pożegnanie tego oddziału nasza uczennica - Karolina Brzezińska odczytała wiersz
o bibliotekarzu.

Przedostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych, gdzie znajdują się kasety magnetofonowe, płyty CD, płyty gramofonowe
i kasety VHS oraz bogaty zbiór albumów związanych ze sztuką.

Na zakończenie naszej wycieczki przyszedł czas na udanie się do Willi Lehmana, która jest zachowaną, starą częścią biblioteki. Tam uczniowie zostali zapoznani z architekturą oraz pięknymi zdobieniami.

Mamy nadzieję, że wizyta uczniów w gorzowskiej bibliotece zachęci ich oraz rodziców do odwiedzania i wypożyczania książek oraz zapoznawania się z bogatą ofertą zbiorów bibliotecznych.

 

Martyna Dratwińska

 

        Dnia 26.02.2020 r.uczniowie SP w Wawrowie : Julia Kwiecień, Daria Głąb, Bartosz Strychanin, Eryk Kwiecień, Jakub Walkowski pod opieką Małgorzaty Przystajko wzięli udział w kampanii ,, Gmina Santok - czysta z wyboru”, która odbyła się na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Santoku. Międzyszkolna debata miała na celu określenie przez samą młodzież kierunku pracy tworzenia nawyku dbania oraz brania odpowiedzialności za czystość i piękni najbliższego otoczenia. Założeniem projektu jest zaangażowanie mieszkańców gminy w różnym wieku w realizację projektu.

 

 

12 lutego 2020 grupa 6 uczennic naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Konkursie Piosenki w GOK w Santoku. Założeniem konkursu było wytypowanie  laureata  i wyjazd na Lubuski Festiwal Piosenki, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim.    
           Dziewczynki przygotowywały dowolną piosenkę po polsku lub angielsku pod kierunkiem  pani Janiny Barsaby .
Pieśni oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Lech Serpina oraz dwóch członków: muzyk i kierownik GOK.           
        Jury przyznawało punkty w pięciu kategoriach:
- opanowanie pamięciowe tekstu;
- linia melodyczna
- dykcja;
- rytm
- ogólne wrażenie artystyczne.
              Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe; osobno prezentowali się uczniowie z klas I - III (trzy dziewczynki) oraz z klas IV - VIII (także trzy dziewczynki). W każdej z grup komisja konkursowa wybierała trzy najlepsze wykonania i wręczała pamiątkowe dyplomy i upominki,  nie tylko za uzyskanie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, ale także wyróżnienia za uczestnictwo w konkursie.


Wyniki konkursowych  zmagań przedstawiają się następująco:


Klasy I - III
III miejsce - Julia Dubicka (kl. III)
wyróżnienie - Hanna Krawiecka (kl. III);

Klasy IV - VIII
II miejsce - Emma Proniuk (kl. VI a)
wyróżnienie - Alicja Maroszek (kl. VI b).

 

           Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wawrowie na podstawie Zarządzenia Nr IX/2020 Wójta Gminy Santok z dnia 31 stycznia 2020 informuje, że od 24 lutego do 16 marca 2020 r. będzie można składać dokumenty w sprawie przyjęcia uczniów do klas pierwszych.

          Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły wraz z dokumentami uzupełniającymi będzie można odbierać od 17 lutego 2020 r. w sekretariacie szkoły w godz. od 700 do 1500.

„FERIE W NASZEJ SZKOLE Z GOK-iem”

         Z okazji ferii w dniu 6 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wawrowie odbyły się dla dzieci „skoczne zajęcia na dmuchańcu” . Zagościły do nas również  Minionki, które uczestniczyły we wspólnej zabawie i sesji fotograficznej. Radochy było co niemiara o czym świadczyły roześmiane buzie naszych pociech. Dziękujemy Panią z Gminnego Ośrodka Kultury w Santoku za przednią zabawę.