Spotkanie uczniów klas pierwszych z Krzysiem Elektrykiem

Dnia 4 marca uczniowie klasy Ia oraz Ib wzięli udział w wyjątkowych warsztatach pt. „Oszczędzaj energię z Krzysiem Elektrykiem” poprowadzonych przez Panią Paulinę Bułkowską.  W bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób dzieci dowiedziały się skąd pochodzi prąd, który wykorzystujemy w naszych domach, szkołach oraz miejscach pracy każdego dnia. Dodatkowo mieliśmy okazję zdobyć informacje na temat odnawialnych źródeł energii takich jak panele słoneczne, elektrownie wodne, wiatrowe i atomowe.

Podczas zajęć nie zabrakło aktywizacji uczniów. Dzieci chętnie odpowiadały na wszelkie pytania i prześcigały się w zagadkach słuchowych. Specjalnym miernikiem uczniowie sprawdzali również czy w danym urządzeniu płynie prąd, czy też nie. Mogli wykazać się także wiedzą z zakresu oszczędzania prądu i energii.

Największą atrakcją jednak okazały się wszystkie narzędzia, które Panie przyniosły ze sobą, a przede wszystkim strój elektryka, który dzieci mogły przymierzyć.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Grupy Enea za przeprowadzenie ciekawych zajęć, a także wszystkie upominki, które przyniosły uśmiechy na buziach naszych uczniów. 😊

 

Martyna Dratwińska

Halina Zielińska

W piątek, 1marca 2024r. uczniowie klasy szóstej, pod opieką wychowawczyni, Pani Katarzyny Krajewskiej, wybrali się na zajęcia do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Gorzowie Wlkp. Podczas ich trwania dzieci miały możliwość wykonania wielu różnorodnych doświadczeń, eksplorując przygotowane w tym miejscu stanowiska badawcze. Uczniowie m.in. rysowali na piasku oraz w lustrze, umieszczali modele narządów ciała człowieka we właściwych miejscach wewnątrz ludzkiego modelu, obserwowali wyścigi walców, przekonywali się, jak działa kamera termowizyjna, powietrzna armata…

Następnie szóstoklasiści z chęcią udali się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Gorzowie. Na miejscu wzięli udział w lekcji dotyczącej lektury obowiązkowej pt. „Hobbit”.
Ta ciekawa forma rozszerzania wiedzy o omówionym właśnietekście i jego autorze, bardzo spodobała się wszystkimuczniom. Podczas jej trwania dzieci mogły korzystać z telefonów komórkowych.
Za ich pomocą odczytywały kody QR, by – w dalszej części – móc rozwiązywać zagadki związane
z przygodami tytułowego bohatera.

Piątkowe wyjście było nie tylko ciekawym sposobem spędzania czasu; miało również walor dydaktyczny. Wizyta w swoistym laboratorium rozbudziła kreatywność, uczyła współpracy,
a udział w lekcji „Bilbo w bibliotece” okazał się doskonałym podsumowaniem wiadomości i powtórką
przed sprawdzianem. Szóstoklasiści z niecierpliwością oczekują na kolejną wycieczkę. 

          

Katarzyna Krajewska

Każda osoba rozliczająca swój PIT może przekazać 1,5% swojego podatku zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin z naszej szkoły. Współpracujemy z Fundacją Świętego Mikołaja, dzięki czemu możemy gromadzić na subkoncie szkolnym pieniądze, które w 100% (bez potrąceń i prowizji) trafią w postaci stypendiów do naszych uczniów. Bardzo prosimy o Państwa wsparcie!

Aby przekazać 1,5% podatku na stypendia w naszej szkole wystarczy:

  • wpisać w deklaracji PIT KRS Fundacji Świętego Mikołaja:KRS 0000126602
  • w informacjach uzupełniających w deklaracji uzupełnić pole cel szczegółowy:SZKOŁA PODSTAWOWA  W  WAWROWIE
  • Mogą Państwo skorzystać z darmowego programu do wypełniania PIT, w którym wskazany jest już nr KRS Fundacji Świętego Mikołaja (wystarczy wypełnić cel szczegółowy):

https://pit2023.mikolaj.org.pl/

 

Ostatnie lata przynoszą wiele niepokoju – jesteśmy świadkamiwojny w Ukrainie. Alarmujące są dane dotyczące kryzysu psychicznego wśród uczniów w polskich szkołach.Według ostatniego raportu Poverty Watch liczba dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie wynosi 396 tys. (co stanowi 5,7 proc). Ubóstwo relatywne dotyka 980 tys. dzieci. Łącznie daje to milion czterysta dzieci żyjących w ubóstwie. W rodzinach uprawnionych do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej żyje niemal co ósme dziecko (GUS, 2022). Bardzo ważne staje się dzisiaj umożliwianie dzieciom i młodzieży harmonijnego, radosnego rozwoju i wspieranie ich talentów oraz pasji!

Szkoła chce pomóc zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin poprzez stypendia. Stypendium dla takiegoucznia to szansa, aby mógł rozwijać swoje talenty, kupił niezbędne materiały, opłacił udział w zajęciach, czy kursach. Dzięki stypendium możemy wzmacniać ukryty w dzieciach potencjał i pomagamy im rozwijać skrzydła. Stypendium to także szansa, aby niezamożny uczeń mógł w przyszłości stać się mądrym dorosłym, a swoją wiedzą i umiejętnościami zacząłsłużyć swojej społeczności.

Bardzo prosimy o pomoc i przekazanie 1,5% podatku na stypendia w naszej szkole!

Bal Karnawałowy organizowany przez Radę Rodziców przy Szkoła Podstawowa w Wawrowie!!!
 
Bal już za nami 😀, więc chciałam podziękować wszystkim, którzy się w niego zaangażowali: 
 
📍 Wszystkim rodzicom za upieczone słodkości ❤️❤️, 
📍 Nauczycielom za zaangażowanie w zbieranie gadżetów  ❤️❤️,
📍 Rodzicom, którzy podarowali różne gadżety i vouchery ❤️❤️,
📍 Agi Jedna i Mariola Wojciechowicz za pomoc w ustrojeniu sali ❤️❤️,
📍 Restauracja Jawa Iwona Szadna i Jawa Szadny za fotobudkę 360 ❤️❤️,
📍 Radzie Rodziców za każdą pomoc ❤️❤️,
📍 Wszystkim przedsiębiorcom i ludziom dobrej woli za vouchery :
- Fitness & Nordic Walking Ania Maciaszek ,
- Kavis Barbershop ,
- Magdalena Szmytkowska Permanent / Make Up / Beauty 
- Koło Gospodyń Wiejskich "Nasz Wawrów" 
- @Logomotywa Marta Chrostek ,
- Restauracja Pocztowa 13 ,
- Państwu Lorenc Renata i Waldemar Lorenc ,
- Fizjoterapia Malon Piotr Kalinsky ,
- Adam Rudziński ,
- Karol Wołkowski Fizjoterapia&Trening ,
- Thai Masaż & Spa - masaż tajski Gorzów Wlkp. ,
- Kuchnia Manhattan ,
- Whisky 333 Alkohole & Kawy Świata ,
- Kry-med Krzysztof Rudomina 
- Karolina Wiktor Cukiernia Mufinka ,
- Pierogaśka Joanna Marks .
 
Dziękujemy Wam kochani bez Was nie udałoby się uzbierać kwoty 5213zł  🥰🥰 i 340zł z ciast 🥰🥰🥰. Dziękuje Wszystkim że pomimo małej frekwencji udało się uzbierać taką kwotę gdzie Rada Rodziców będzie mogła realizować potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej w Wawrowie.
Bardzo przepraszam jeśli kogoś pominęłam.
 
Gadżety, które zostały zostaną przekazane ponownie do Szkoły gdzie trafią na Zajączkowo.
 
Dziękujemy 🥰🥰🥰.