Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i wszyscy przyjaciele naszej szkoły,

Serdecznie zapraszamy Was do wspierania naszej szkoły w akcji „Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez LIDL. Robiąc zakupy w lidu za każde wydane 50 zł otrzymujecie kupon, a my wymieniamy go na nagrody dla naszych uczniów.

Zasady wsparcia naszej szkoły:

  1. Zrób zakupy za minimum 50 zł (niezbędny jest zakup 1 owocu lub 1 warzywa);
  2. Odbierz kupon przy kasie (przy kasie samoobsługowej nie otrzymamy talenciaków);
  3. Przekaż kupon dla naszej szkoły w następujący sposób:
  • Skanując kod QR, który znajduje się na Talenciaku;
  • Wchodząc na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisujemy z kuponu;
  • Przekazujemy kupony- Talenciaki do naszej szkoły, wrzucając do specjalnie przygotowanego pudełka, który będzie znajdował się w świetlicy szkolnej (gabinet nr 0).

Link do naszej szkoły:

https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500008815&fbclid=IwAR0XugcISV0MGabPEqmIb6CYTgjwXeLxQ3Ffm0uTtxARANhZ2tYOVMygA5Y

Serdecznie prosimy o Waszą pomoc i aktywne włączenie się w akcje. Więcej Talenciaków oznacza więcej nagród, które trafią bezpośrednio do naszej szkoły i uczniów.

 

                 Uczniowie klas 7 i 8 podczas wizyt studyjnych u pracodawców poznawali zawody. Odwiedzili Bar Mleczny „Agatka” przyglądając się zawodowi kucharza oraz przedsiębiorstwo Pana Kurzawskiego obserwując fach mechanika, elektromechanika, blacharza i lakiernika samochodowego.

              Dnia 28.09 uczniowie klas 7 i 8, wraz z wychowawcami P. Michałem Leszczyńskim i P. Mają Zbierską, uczestniczyli w polsko - niemieckim projekcie "Współpraca szkół i ekspertów - Przemysł 4.0 Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA", odbywającym się na terenie Zachodniej Izby Przemysłowo - Handlowej w Gorzowie Wielopolskim. Nasi uczniowie brali udział w licznych konkurencjach, organizowanych przed gorzowskie szkoły, firmy i instytucje. Dwa zespoły z klasy 7, oraz jeden z klasy 8 otrzymały nagrody główne. Uczniowie podczas całego wydarzenia mieli okazję przyjrzeć się temu, jakie umiejętności należy posiadać w wielu zawodach np. w zawodzie elektryka, kucharza, policjanta itp.
Wydarzenie było bardzo ciekawe i mamy nadzieję na więcej takich aktywności.
 

                   Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Caritas organizuje zbiórkę karmy dla psiaków ze schroniska w Gorzowie Wlkp. Aby dokładniej zobrazować o co w tym chodzi, posłużymy się tutaj kopią postu ze schroniska: Kochani, mamy OGROMNĄ prośbę Potrzebujemy dobrej jakościowo karmy Wiemy, że nigdy nas nie zawodzicie... a często pytacie jak możecie wesprzeć schronisko i nasze merdające ogonki Poniższe 2 zdjęcia przedstawiają nasz aktualny stan karmy dla psów Zdjęcie 1 - to karmy, które jedzą nasze pieski... aż im się uszy trzęsą i wiemy, że nie bolą ich brzuszki Zdjęcie 2 - to karmy marketowe, których NIE PODAJEMY naszym psiakom. Kto przeczyta skład i informacje, ten zrozumie. Dla nas ważne jest zdrowie naszych podopiecznych. Mamy do wykarmienia prawie 120 psów. Skończyły nam się zapasy, jesteśmy na bieżąco... Tej DOBREJ karmy nie przybywa w ostatnim czasie, a TYLKO taką karmimy naszych czworonożnych przyjaciół Wiemy, że nastały czasy, w których każdemu z nas jest ciężej, ale też wiemy, widzimy i czujemy, że jesteście z nami na dobre i na złe Za co jesteśmy bardzo wdzięczni i bardzo to doceniamy Bardzo prosimy w imieniu naszych mokrych nosków o napełnienie ich miseczek Przykłady dobrych karm: Suche: Brit, Purizon, Husse, Fitmin, John Dog, Wiejska Zagroda, Acana, Arion, Alpha Spirit, Carnilove, Josera oraz inne NIE MARKETOWE z dużą zawartością białka. Mokre: Dolina Noteci, Rocco, Animonda, John Dog, Wiejska Zagroda, Bozita, Brit. DZIĘKUJEMY  Karmę przynosimy do szkoły, do gabinetu nr 5, do końca października. Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy. Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.

 

Michał Leszczyński

           4 października, obchodzimy wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To bowiem święty dziś papież Jan Paweł II u progu swego pontyfikatu ogłosił Franciszka Niebieskim Patronem Ekologów. Klasa IV z tej okazji zorganizowała wystawę - naszych pupili kotów. Zapraszamy do obejrzenia. Przez tą wystawę chcemy zwrócić uwagę wszystkich na szacunek do braci mniejszych.