NOWY ROZKŁAD DZWONKÓW OBOWIĄZUJE OD 4 PAŹDZIERNIKA 2021r.

 

GODZINA                    CZAS TRWANIA LEKCJI                   PRZERWA

LEKCYJNA                  OD….                  DO…                           

 

1 lekcja             8,00      -     8,45                 5 minut

2 lekcja             8,50      -     9,35               10 minut

3 lekcja             9,45      -     10,30             10 minut

4 lekcja             10,40    -     11,25             10 minut

5 lekcja             11,35    -     12,20             10 minut

6 lekcja             12,30    -     13,15             20 minut

7 lekcja             13,35    -     14,20               5 minut

8 lekcja             14,25    -     15,10               5 minut

 

 

KOMUNIKAT – OBIADY PAŹDZIERNIK 2021

 

Obiady będą wydawane od 4 października 2021r. o godz.13.25.

 Sekretariat szkoły prosi o składanie deklaracji na obiady w terminie do 29 września 2021r.

Deklaracje do pobrania na stronie szkoły lub w sekretariacie.

Koszt obiadów w miesiącu październiku 2021r. wynosi 100,00zł.

 Wpłat za obiady należy dokonywać na wskazany poniżej nr konta:

 SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 05.10.2021 r.

 Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat !!!

                 ,, Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września 2021 roku. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju. Samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie spis.gov.pl)  lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99) trwa tylko kilka do kilkunastu minut, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.
 
                  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Gminnego Punktu Spisowego mieszczącego się w Urzędzie Gminy Santok ul. Gorzowska 59, tel. 957287524, gdzie skorzystać można z pomocy pracownika urzędu.”
 

       DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WAWROWIE IM. SYBIRAKÓW INFORMUJE, ŻE W DNIU 29.09.2021r. (ŚRODA) O GODZ. 17.00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE OGÓLNE Z RODZICAMI. ZE WZGLĘDU NA WAŻNOŚĆ PORUSZANYCH SPRAW PROSIMY O PRZYBYCIE.

W 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 17 września Dniem Sybiraka. Uchwałę w tej sprawie przyjęto przez aklamację. Corocznie z tej okazji jest przywracana pamięć o polskich zesłańcach.

Ze strony Instytutu Pamięci Narodowej

We wrześniu 1939 r. armie Niemiec i Związku Sowieckiego najechały Polskę. Agresja była konsekwencją zawartego 23 sierpnia paktu Ribbentrop – Mołotow. Polscy jeńcy wojenni trafili m.in. do sowieckich obozów. Wiosną 1940 r., w ciągu dwóch miesięcy, oddziały NKWD zgładziły blisko 22 tys. oficerów, policjantów, naukowców, duchownych, prawników, lekarzy, nauczycieli i działaczy społecznych. Zostali pogrzebani w zbiorowych mogiłach na terenie dzisiejszej Rosji, Białorusi i Ukrainy.

17 września, to jednocześnie 82. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pierwszy raz w tej uroczystości wzięła udział Szkoła Podstawowa w Wawrowie im. Sybiraków oraz poczet sztandarowy.Z tej okazji w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Sybiraka połączone z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, z udziałem wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka.

Przebieg uroczystości:

 • godz. 10.00 – Msza Święta w Katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
 • godz. 11.45 – Uroczysty apel z ceremoniałem wojskowym na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wielkopolskim /przemówienia, wręczenie odznaczeń państwowych,
 • godz. 12.45 – Złożenie kwiatów: Pomnik Ofiar Stalinizmu, Krzyż Ofiar Katynia.

Naszą Szkołę w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka w Gorzowie Wielkopolskim reprezentowali- Dyrektor Szkoły Pan Romana Szambelana, Pani Iwona Szelest- Michniowska, Pani Małgorzata Kałużna oraz uczniowie, którzy wystąpili w poczcie sztandarowymw składzie:

 • Noemi Grabowska, kl. 8a
 • Mateusz Tomkiewicz, kl.8a
 • Karolina Drozdowicz, kl.8a

 

 • Nela Szmit, kl. 8a
 • Maksymilian Prucnal, kl.8a
 • Weronika Starzyk kl.8a

Podczas uroczystości z rąk Pani Marii Dratwińskiej- Prezesa Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim, zostały wręczone odznaki honorowe Sybiraka dla:

 • Pana Romana Szambelana
 • Pani Małgorzaty Kałużnej
 • Pani Iwony Szelest-Michniowskiej.

Otrzymanie tak zaszczytnego odznaczenia jest bardzo ważnym wydarzeniem w historii naszej szkoły jednocześnie zobowiązuje nas do przekazywania wiedzy o wydarzeniach z lat 1939 – 1956. Wyrażamy ogromną nadzieję, że współpraca ze Związkiem Sybiraków zaszczepi w młodym pokoleniu chęć poznawania historii swojego kraju.

W dniu 17 września 2021 roku w kościele p.w. Świętego Józefa Rzemieślnika podczas mszy świętej Ksiądz Andrzej Kołodziejczyk poświęcił szkolny Sztandar. Piękno oprawy Mszy św. było zasługą Proboszcza, rodziców, nauczycieli, uczniów oraz członków Szkolnego Koła Caritas, którzy włożyli całe serce  w urozmaicenie uroczystości śpiewem.

Cyt:„Przeszłość zachowania w pamięci staje się częścią teraźniejszości”(T.  Kotarbiński)

„Poznawanie przeszłości  jest ważne dla budowania teraźniejszości” (Ks. A. Kołodziejczyk)

„KU PAMIĘCI,PRZESTRODZEI POJEDNANIU ŻYJĄCYCH”

 

Iwona Szelest-Michniowska

 

„Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą wojskową”.

 

Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński

 

Sztandar jest uznawany za symbol najważniejszych wartości, miłości do Ojczyzny, wierności, honoru i męstwa. Stanowi on znak państwa, jednostki wojskowej, organizacji, kościoła lub szkoły. Uczniowie oddają mu cześć podczas najważniejszych wydarzeń: rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, święta Patrona, uroczystości patriotyczno-religijnych, świąt narodowych oraz innych uroczystych apeli. Sztandar jest jak znak rozpoznawczy. To symbol tradycji i historii. Łączy tych, którzy opuszczają progi szkoły, jak i obecnych oraz przyszłych jej uczniów. Niezwykłe wyróżnienie, zaszczyt i przywilej spotyka osoby, które wchodzą w skład pocztu sztandarowego.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wawrowie im. SYBIRAKÓW mają zaszczyt zaprosić na mszę święta w Kościele p.w. Św. Józefa Rzemieślnika w Wawrowie w dniu 17.09.2021r o godz.18.00 podczas, której nastąpi poświęcenie sztandaru szkoły.

 

Serdecznie zapraszamy