W dniu 25.04.2023 roku klasa VI pod opieką wychowawcy i Pani pedagog Agnieszki Zborowskiej uczestniczyła w akcji „Dzieciaki sadzeniaki”. Jest to to ogólnopolska akcja Leroy Merlin Polska skierowana do uczniów szkół podstawowych. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.

Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po prezentacji o ekologii i roślinach, uczniowie klasy VIsięgnęli po rękawiczki, łopatki, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty, rośliny ozdobne. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin to była ogromna frajda dla wszystkich uczniów. Po starannym wykonaniu zadania, przesadzania rośliny każdy z uczestników otrzymał dyplom LeroyMerlin.Uczniowie klasy stworzyli przepiękne kompozycje kwiatowe, które są pokazane na fotorelacji.

Opiekunowie:

Iwona Szelest-Michniowska

Agnieszka Zborowska

 

Sprawozdanie z wycieczki na Zieloną Szkołę
do Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach

Dnia 19 kwietnia 2023 r. klasa 3a oraz 6 wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na trzydniową wycieczkę do Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach. Uczniowie długo czekali i przygotowywali się na ten wyjazd, który okazał się bardzo udany.

Po dotarciu na miejsce, uczniowie zapoznali się z ośrodkiem oraz zasadami, jakie w nim panują. Wybrali swoje pokoje i zagospodarowali swoje miejsca na najbliższe dni. Po zjedzeniu posiłków wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na Kawczą Górę, gdzie poznaliśmy najbliższą okolicę, a także pojęcie klif. Mieliśmy okazję spacerować po Wolińskim Parku Narodowym. Po obiedzie zorganizowaliśmy dyskotekę, połączoną z kursem tańca. Starsze koleżanki uczyły młodszych uczestników wycieczki układów choreograficznych. Zabawom jednak nie było końca, uczniowie mogli bowiem korzystać z gier i zabaw dostępnych w ośrodku, a najlepszą zabawą okazał się „Twister” oraz gra w bilarda.

Plan na drugi dzień naszej wycieczki był bardzo wypełniony. Zaraz po śniadaniu i porannej toalecie pod nasz ośrodek podjechała ciuchcia, która zabrała nas na wycieczkę po okolicy Międzyzdrojów. Pan przewodnik opowiadał o miejscach, które mijaliśmy. Pierwszym przystankiem było Muzeum Bunkier V-3, w którym otrzymaliśmy dużą dawkę wiedzy, a uczniowie mogli na moment wcielić się w rolę żołnierzy, a nawet włożyć ich hełmy. Drugim miejscem postojowym była dawna kopalnia kredy oraz Jezioro Turkusowe, gdzie uczniowie mogli podziwiać piękne widoki. Na koniec wycieczki ciuchcia zabrała nas do Rezerwatu Żubrów. Tam przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w parku narodowym i poznaliśmy zwyczaje żyjących tam zwierząt, a także ich historię. Po powrocie do ośrodka mieliśmy czas na obiad oraz chwilowy odpoczynek, bo niedługo po nim wędrowaliśmy do Planetarium na spotkanie z kosmosem i historią powstania świata, po czym wybraliśmy się na spacer brzegiem morza. Odwiedziliśmy również molo, zjedliśmy pyszne lody i gofry i zakupiliśmy pamiątki dla najbliższych. Na koniec dnia czekało na nas jeszcze ognisko i zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda nas rozpieszczała.

Ostatni dzień poświęciliśmy na spacer po mieście oraz zrobienie kilku grupowych zdjęć na pięknej, słonecznej plaży. Choć nastroje i pogoda nam dopisywały, to przyszła pora na porządkowanie naszych pokoi i pakowanie.

Trzydniowa wycieczka niestety musiała dobiec końca, jednak przywozimy z niej piękne wspomnienia. Uczniowie mieli okazje na spędzenie pięknych chwil w gronie swoich rówieśników, poznanie ciekawych miejsc, terenów i ukształtowania naszej Polski. To również świetna okazja do sprawdzenia swojej samodzielności i organizacji, z którą uczniowie zarówno 3, jak i 6 klasy poradzili sobie doskonale.

Z uśmiechami na twarzy wracaliśmy do Wawrowa, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice. I chociaż przy ostatnim przystanku powrotnym uczniowie w autokarze krzyczeli „Wracamy nad morze”, to wiemy, że nie był to nasz ostatni wyjazd. 😊

Opracowały:

Iwona Szelest – Michniowska

Martyna Dratwińska

 

            W dniu 21kwietnia 2023 r. uczniowie z klas VII – VIII Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Wawrowie wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt. „Zemsta”.         Trzeba przyznać, że przedstawienie w reżyserii Andrzeja Ozgi wywarło na dzieciach spore wrażenie. Wszystkich zgromadzonych na widowni urzekła gra aktorska; na scenie można było zobaczyć doskonale znanych gorzowskiej publiczności –Jana Mierzyńskiego (w roli Papkina)Artura Nełkowskiego (jako Cześnika) czy Joannę Rossę (Podstolinę). Uczniowie zwrócili również uwagę
na wspaniałą muzykę oraz piękne kostiumy.

            Wizyta w teatrze stała się doskonałą okazją do utrwalenia treści dramatu autorstwa A. Fredry. Po zakończeniu spektaklu na uczniów naszej szkoły czekała miła niespodzianka – możliwość sfotografowania z aktorami.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu z niecierpliwością oczekują kolejnej wizyty w teatrze. Opiekę
nad uczniami sprawowały Pani Radosława Hrabska oraz Pani Katarzyna Krajewska.

           

Katarzyna Krajewska

 

Informacje dla Rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w  roku szkolnym 2023/2024

 

       Dyrektor Szkoły Podstawowej w  Wawrowie im. Sybiraków informuje, że  zebranie organizacyjne nauczycieli, którzy będą uczyć przyszłe klasy pierwsze z rodzicami odbędzie się 16.05.2023r. (wtorek) o godz.17.30 sali gimnastycznej szkoły.

Zapraszamy.

 

Informacja o nieodpłatnych turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci rolników.

Druk znajduje się w dziale Dane - Pliki.