11 maja 2022 r. 26 uczniów klasy IV uczestniczyło w wyjątkowo interesujących zajęciach, które zostały przeprowadzone w ramach gminnego projektu „Profilaktyczne Zielone Szkoły w Gminie Santok”. Działanie było współfinansowane przez Gminną Komisję do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Santoku.

Po dotarciu do Muzeum Grodu Santok dzieci obejrzały film opowiadający o początkach grodu, następnie zostały zapoznane z ekspozycją i wzięły udział w zajęciach muzealnych. Po ich zakończeniu, pod opieką przewodnika, odwiedziły historyczne miejsca na terenie miejscowości: kościół św. Józefa, w którym znajdują się relikwie św. Ottona, starą dzwonnicę, Górę Zamkową, promenadę oraz marinę. W tym urokliwym miejscu odbyły się zajęcia profilaktyczne. Na koniec przewidziany został ciepły posiłek.

Udział w projekcie stał się doskonałą okazją do integracji grupy, zdobycia wiedzy o przeszłości najbliższej okolicy. Dzieci kształciły także postawę szacunku dla dziedzictwa kulturowego.
Z niecierpliwością oczekują na kolejne tak ciekawe przedsięwzięcie.

Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni, pani Katarzyna Krajewska.

 

 

                                                                                                         

                                                                                         Katarzyna Krajewska 

W dniu 10 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z przedstawicielami TEB Technikum, podczas którego uczniowie zapoznali się z ofertą tej szkoły.

TEB Technikum jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Rekrutacja do szkoły odbywa się poza naborem elektronicznym.

29 kwietnia 2022 r. w murach Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Wawrowie miał miejsce uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV
wraz z wychowawcą przypomnieli wszystkim zgromadzonym w sali gimnastycznej, jak ważne święta przypadają na początku wiosennego miesiąca. Czwartoklasiści recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, m.in. „Witaj, majowa jutrzenko”. W symboliczny sposób przedstawili również losy naszej ojczyzny, począwszy od chrztu Polski, na uchwaleniu postanowień Konstytucji skończywszy.

Na koniec uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor, Roman Szambelan, który podkreślił  znaczenie obchodzonego święta.

            Aby uczcić ten dzień uczniowie naszej szkoły przygotowali małe flagi.  Te symbole przypominały nam, jak ważne święta obchodzimy.

            Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło podsumowanie wystawy pt. „Oto moja pasja”, którą zorganizowała pani Agnieszka Zborowska we współpracy z panią Katarzyną Krajewską. Wszystkie dzieci, które przygotowały fotografie i zaprezentowały swoje zainteresowania, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców.

 

 

Katarzyna Krajewska

         5 maja 2022r. klasy I i III wraz w wychowawcami i opiekunem odwiedziły ,,Owczogród” w Rudnicy. Jest to gospodarstwo, w którym rodzina państwa Nowaków szerzy wiedzę na temat hodowli owiec i psów pasterskich. Uczniowie mieli okazje uczestniczyć w żywej lekcji przyrody, zobaczyć i dotknąć zwierzęta, a także dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek. Oprócz edukacji, dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych w Kreatywnej Owczarni, prały owczą wełnę, doiły sztuczne owce, hasały w labiryncie z belek siana oraz szukały w nim skarbu. Dodatkowym atutem był plac zabaw, który nie stał pusty.

Na koniec wycieczki wszyscy piekli kiełbaski,  które na świeżym powietrzu szczególnie smakowały.