6 grudnia to dzień kiedy wszyscy czekamy na prezenty, ale też ofiarujemy coś od siebie. Uczniowie naszej szkoły także włączyli się w akcję „Tak pomagam” organizowaną przez Caritas.Zbieraliśmy dla rodzin będących w potrzebie z naszej parafii. Uzbieraliśmy około 800 kg trwałych artykułów spożywczych. Akcja odbywała się w sklepach  Dino i Żabka. Osoby, które uczestniczyły w zbiórce to Bartosz, Mikołaj, Mateusz, Alan, Michał, Eryk, Gabrysia, Jula, Julia, Wiktoria, Julitka, Nikodem, Janek, Martynka W., Daria, Michalinka, Martynka, Oliwier. Akcja uświadomiła nam, że wokół nas jest dużo wrażliwych ludzi. Dziękuję szczególnie tym, którzy musieli zmienić swoje osobiste plany i zajęcia popołudniowe aby wziąć udział w tej akcji.

 

Mikołajki klasowe

6 grudnia klasa II miała okazję w wyjątkowy sposób świętować ten lubiany przez dzieci czas jakim są mikołajki. Dzieci odwiedziły przemiłe panie z Centrum Rozwoju Dziecka KleKle Kids, które opowiedziały nam, co to jest rękodzieło i wprowadziły
w magiczny świat samodzielnie wykonanych przedmiotów.

Zaczęliśmy od instrukcji wykonania mikołajkowej skarpety, panie wyjaśniły nam jak należy posługiwać się igła i nitką tak, by zachować bezpieczeństwo, a następnie uczniowie przystąpili do stworzenia projektu, który później został przez nich zrealizowany. Dzieci samodzielnie uszyły skarpetkę i ozdobiły ją wybranymi materiałami, guziczkami, koralikami, a nawet literkami. Panie również przeczytały nam historię małego krasnala, a w tle pojawiła się mikołajkowa muzyka.

Po zakończonych warsztatach uczniowie samodzielnie wykonali laurki dla pań prowadzących zajęcia, by podziękować za tak mile spędzony czas. Mamy nadzieję,
że będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w takich warsztatach i tworzyć tak cudowne przedmioty.

 

Martyna Dratwińska

Dzień 6 grudnia jest dniem wyjątkowym dla wszystkich dzieci. Uczniowie naszej szkoły spędzili ten czas na wspólnych zabawach, warsztatach, wyjściach klasowych itp. By jednak zabawa trwała dłużej dla dzieci został zorganizowany również wieczór pełen zabaw.

Tuż przed godziną 18.00 uczniowie naszej szkoły licznie zbierali się w sali gimnastycznej. To właśnie dla naszych najmłodszych uczniów, klas I-III zadedykowany był ten wyjątkowy wieczór – mikołajkowy wieczór filmowy, zorganizowany przez panią Martynę Dratwińską oraz panią Iwonę Szelest – Michniowską.

Pociechy wraz z rodzicami rozpoczęły od przygotowania swojego posłania
i rozpakowania przyniesionego prowiantu. Gdy już dzieci pożegnały swoich rodziców, to osoby prowadzące sprawdziły obecność oraz przedstawiły uczniom regulamin obowiązujący podczas wieczoru filmowego.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć dwie bajki o tematyce świątecznej, a między projekcjami odbyły się gry i zabawy. Po pierwszym filmie dzieci zostały podzielone na trzy grupy, których zadaniem było odnalezienie listu od Św. Mikołaja. Jak się okazało zostawił on dla nich kilka zadań do wypełnienia. Dzieci szybko odnalazły koperty ukryte w sali
i z wielkim entuzjazmem zabrały się za wykonanie wszystkich zadań. Uczniowie musieli: ułożyć imiona reniferów, narysować Mikołaja, Mikołajkę oraz renifera, a także wymyślić okrzyk przywołujący Św. Mikołaja.

Okazało się, że starania uczniów nie poszły na marne i mimo, iż Mikołaj w liście zapowiedział, że nie uda mu się pojawić w naszej szkole, to mile nas zaskoczył. Po wykonaniu wszystkich zadań w sali gimnastycznej pojawiło się aż pięciu Mikołajów, a na dodatek mieli ze sobą torby z prezentami. Uczniowie mieli okazję zadań im pytania, które od wielu lat bardzo ich ciekawiły. Mikołajowie zostali zapytani o to: ile ważą, ile mają lat i jak dużo prezentów już rozdali? Po konferencji prasowej nastąpiło przekazanie uczniom drobnych upominków i wszyscy ze smutkiem pożegnaliśmy naszych gości, przystępując do oglądania kolejnego filmu.

Gdy zbliżała się godzina 23.00 wszyscy uczniowie przy dźwiękach mikołajkowej muzyki pakowali swoje rzeczy i wspólnie sprzątali sale. Odbyły się nawet grupowe tańce
i harce. Na małe pociechy oczekiwali już rodzice.

Okazało się, że mikołajkowy wieczór filmowy był doskonałą okazją do odpoczynku od książek, zeszytów i szkolnej rzeczywistości. Przyniósł natomiast wiele radości
i zintegrował uczestników tego miłego wydarzenia. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie opuścili naszą szkołę z uśmiechem na buzi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia wieczoru filmowego, a w tym przede wszystkim Radzie Rodziców, klasie VIII, która aktywnie włączyła się w organizację oraz Rodzicom za pomoc w dekorowaniu sali gimnastycznej.

Martyna Dratwińska

Iwona Szelest – Michniowska

W dniu 6 grudnia 2019 r. dwanaścioro uczniów klasy VII pod opieką wychowawczyni, pani Katarzyny Krajewskiej, wybrało się do kompleksu rekreacyjnego Fun Jump w Gorzowie Wlkp.  W tym roku szkolnym dzieci postanowiły uczcić mikołajki, biorąc udział w grze laserowej. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 10 30; dzieci wzięły udział w dwu rundach, w których rywalizowały podzielone na drużyny: czerwoną i zieloną. Jednocześnie, uczestnicy gromadzili punkty na własnych kontach. Ostatecznie – wszyscy świetnie się bawili, choć trzeba przyznać, że dotarcie na miejsce wiązało się z długą i męczącą podróżą autobusami MZK. Pomimo tego - wszystkim dopisywały świetne humory.     

Siódmoklasiści z niecierpliwością oczekują na kolejne wspólne wyjście.

                                                                                                               Katarzyna Krajewska

 

DYREKTOR SZKOŁY W WAWROWIE INFORMUJE CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ, IŻ DZIEŃ 19.12.2019 r. (CZWARTEK) BĘDZIE DNIEM OTWARTYM SZKOŁY.

NAUCZYCIELE BĘDĄ OCZEKIWALI NA RODZICÓW OD GODZ. 1700.

             Dnia 06.12.2019 r. miały miejsce klasowe Mikołajki w klasie V. Śpiewaliśmy kolędy w języku angielskim. Odwiedził Nas również Święty Mikołaj z worem pełnym prezentów. Następnie wybraliśmy się do kina na film „Młody Renifer Aleks” oraz na lody. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

                                                                                  Zbierska Maja