W dniu 23 marca uczniowie klasy piątej i szóstej poszerzali wiedzę na temat wilków podczas warsztatów edukacyjnych na terenie santockiej mariny. Po warsztatach był czas na zabawy integracyjne.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY K O L O R O W O D E M PRZYWITALI WIOSNĘ

 

         W dniach 14-15 .03.22 odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez klasę 7 , którego celem była zbiórka pieniędzy na zakup darów dla uchodźców z Ukrainy. Nawet nie spodziewaliśmy się, że zbierzemy tak dużą kwotę - dokładnie 1050 zł. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wszelkie wpłaty, wiele osób wpłaciło dużo więcej niż kwotę za ciasto. To dzięki Wam - rodzicom, uczniom i nauczycielom, a także pracownikom obsługi udało nam się zgromadzić tyle pieniążków. Cała kwota została przeznaczona na zakup środków higienicznych, ręczników, kocy, zabawek, przyborów szkolnych , ubrań oraz kosmetyków dla uchodźców przebywających w SP 21 w Gorzowie Wlkp. Na stronie tej szkoły na Facebooku są wypisane aktualne potrzeby, zastosowaliśmy się do tej listy. Dziękuję moim uczniom za zaangażowanie w zbiórkę, jesteście najlepsi. Zachęcamy wszystkich do pomocy charytatywnej, gdyż "warto pomagać ".
 
Zbierska Maja
 

14 marca Światowy Dzień Liczby Pi.

Wisława Szymborska w swoim wierszu “Liczba Pi” opisywała rozwinięcie nieskończone i nieokresowe.

Podziwu godna liczba Pi

trzy koma jeden cztery jeden.

Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe

pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy.

Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem,

osiem dziewięć obliczeniem,

siedem dziewięć wyobraźnią,

a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem

cztery sześć do czegokolwiek

dwa sześć cztery trzy na świecie.

W dniu 14 marca 2022 roku, na lekcjach matematyki, klasy IV-VIII świętowały Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, który każdego roku obchodzimy 14 marca, ponieważ w notacji amerykańskiej datę tę zapisuje się jako 3.14 (marzec. 14), co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi.

Na początku lekcji uczniowie poznali krótką historię tej liczby, nazywaną również stałą Archimedesa albo Ludolfiną.  Poznali także,  że Wisława Szymborska (laureatka Literackiej Nagrody Nobla) liczbie Pi poświęciła jeden ze swoich wierszy. Jednym z „wyznawców Liczby Pi” jest nauczyciel matematyki, pan Krzysztof Chojecki, pomysłodawca i autor wideolekcji na stronie pistacja.tv. Uczniowie  często korzystali, zwłaszcza w okresie zdalnej nauki, z zamieszczonych tam filmów.

                W drugiej części lekcji, uczniowie uczestniczyli w wirtualnym pokoju zagadek-była to akcja ratunkowa udzielana dla Muzeum liczby Pi. Każdą klasa wzorcowo rozwiązała wszystkie zagadki. Brawo  za otwartość umysłu.

W tym dniu także młodsze klasy naszej szkoły, czyli I-III uczestniczyły w świętowaniu wykonując prace plastyczne. Wszystkie rysunki  zostały wystawione do obejrzenia  na szkolnym korytarzu przy gab. nr 0.

nauczyciel matematyki

Iwona Szelest-Michniowska

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

W odpowiedzi na występujące potrzeby osób, które przybyły z Ukrainy do naszej wsi i jej okolic Szkolne Koło Caritas ponawia zbiórkę darów. Prosimy o przynoszenie wszelkich zebranych przedmiotów do naszej szkoły w dni robocze w godzinach między 7.00, a 15.00.

Potrzebne są:

  1. a) Środki higieny i czystości:

- płyny do kąpieli, mydła;

- pasty do zębów, szczoteczki;

- podpaski, pampersy;

- papier toaletowy i ręczniki papierowe;

- worki na śmieci;

- środki dezynfekujące.

  1. b) Żywność niewymagająca chłodzenia, długoterminowa;

- woda;

- żywność szybkiego przygotowania;

- konserwy;

- makarony;

- płatki zbożowe.

 

Przyniesiony rzeczy można pozostawiać przy wejściu do szkoły, w wyznaczonym miejscu.

 

Organizatorzy:

Szkolne Koło Caritas

Iwona Szelest – Michniowska

Martyna Dratwińska