Uczniowie najstarszych klas zapoznali się z zawodem cukiernika podczas wizyty w Cukierni „Śnieżka”.

              Dnia 17.10.22 uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą P. Mają Zbierską, udali się na warsztaty kulinarne do studia Let's Cook. Uczniowie przygotowywali danie główne Hamburgera, oraz deser - torcik Leśny Mech. Potrawy były pyszne, a zabawa udana. Polecamy korzystanie z oferty Let's Cook. 

 

Dzień Tabliczki Mnożenia w roku 2022 przypadł 7 października.

Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World MultiplicationTable Day) odbywa się w pierwszy piątek października.To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach.

Główne motto to „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

    Organizatorem zaś jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, które w ten sposób promuje zabawową formę nauczania matematyki. Jej początek to 2011 rok, dziś jest o niej coraz głośniej nie tylko poza szkolnymi murami, ale i granicami.

Jeśli chcesz możesz poćwiczyć korzystając ze strony: tabliczkamnożenia.pl lub innej https://www.wmtday.org/pl

Z jej pomocą łatwo nauczysz się całej tabliczki mnożenia. Zadania są proste i zrozumiałe, więc od razu możesz zabrać się za naukę. Możesz też wydrukować karty z ćwiczeniami.

Gratuluję każdemu uczniowi znajomości TM.

Ćwiczymy nadal na kolejnych lekcjach😊

Powodzenia!

 Nauczyciel Matematyki

Iwona Szelest

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Europejski Dzień Języków Obcych
 
Dnia 13.10.22r. przyznane zostały nagrody w konkursie Europejski Dzień Języków Obcych.
 
Miejsce I zajęła grupa o nazwie - Finlandia, w skład której wchodzą następujący uczniowie: Julia Strychanin, Julita Głowińska, Malwina Sosnowska, Maja Fronczak.
 
Miejsce drugie: - Włochy – Maja Banaś, Klaudia Grodzka, Izabela Delijewska.

Miejsce trzecie - Francja – Lena Pietrzak, Martyna Białowąs, Maja Kapłan, Daria Kret.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
 
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.
 
Organizatorzy:
Zbierska Maja
Joanna Nawrot
 
               Uczniowie klasy 7 mieli możliwość doświadczyć zawodu fryzjera i kosmetyczki w Salonie Fryzjersko - Kosmetycznym "Super Styl" przy ul. Mieszka I w Gorzowie Wlkp. Uczyli się robić fale i loki, strzygli, przyglądali się jak wykonuje się hennę i stylizację paznokci, przeprowadzali nawet depilację woskiem. U niektórych zostały odkryte nadzwyczajne talenty! Ponadto dowiedzieli się jakie kompetencje są ważne przy wykonywaniu tych zawodów. Wizyta sprawiła mnóstwo radości a uczniowie byli bardzo zaangażowani i kreatywni.
 
                Wizyty studyjne odbywają się dzięki niezwykłej współpracy, którą udało się nam nawiązać z Panią Justyną Krawiec - doradcą zawodowym w OHP. Serdecznie dziękujemy!