ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WAWROWIE.Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. 

26 października 2022 r. na sali gimnastycznej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Dzieciom wręczono także pierwszy ważny dokument, którym jest legitymacja szkolna. Nie obyło się bez upominków od zaproszonych gości: Sołtysa Pana Krzysztofa Chrostka, Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Pani Natalii Godlewskiej, od przedszkolaków, starszych kolegów i koleżanek oraz Rodziców. Wykonano też pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami i gośćmi udali się na słodki poczęstunek. 

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Monika Czaja

 

Dlaczego warto zorganizować lekcję na temat kodowania?

Wierzymy, że w erze cyfrowej program nauczania informatyki powinien obejmować podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne.

Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

Tydzień Kodowania zapewnił uczniom  trzecich klas  możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych.

Dzieci uczyły się i bawiły znakomicie.
 

Samorząd szkolny we współpracy z SKC w październiku przeprowadzili akcję zbiórki karmy dla podopiecznych ze schroniska „ Azorki” w Gorzowie Wlkp. Dzięki ofiarności naszych uczniów i ich rodziców udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia dla piesków. Zebrana karma została przekazana na rzecz schroniska w dniu 27.10.2022r. przez Pana Michała Leszczyńskiego z reprezentantką uczniowskiego samorządu  szkolnego.

W imieniu czworonożnych przyjaciół bardzo wszystkim dziękujemy.

Opiekun SU: Michał Leszczyński

Opiekun SKC: Iwona Szelest

 

KOMUNIKAT – OBIADY LISTOPAD 2022r.

 

Koszt obiadów w miesiącu listopadzie 2022r.wynosi 160,00zł.

Osoby, które posiadają odliczenia za poprzedni miesiąc, proszone są o kontakt z sekretariatem przed dokonaniem wpłaty.

 

Wpłat za obiady należy dokonywać na wskazany poniżej nr konta:

 SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 05.11.2022 r.

 Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat !!!

            Inicjatywa Meet and Code ma na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 24 lat w świat technologii oraz programowania. Zorganizowane wydarzenia pokażą młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania realizować swoje pomysły. Uczestnicy wydarzeń poznają działanie technologii oraz wpływ IT na ich codzienne życie, a poprzez odkrywanie szerokiego wachlarza rozwiązań technologicznych, tematów związanych z cyfryzacją oraz kreatywnego kodowania będą motywowani i zachęcani do rozwijania kompetencji cyfrowych niezbędnych w dzisiejszym świecie.
W dniach 27 i 28 października uczniowie klas III wezmą udział w tygodniu kodowania.
 
Justyna Banaszak-Rycharska