Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 5 przygotowywali lapbooki (książeczki tematyczne) dotyczące nazw krajów oraz nazw języków obcych. Zajęło nam to mnóstwo czasu, ale efekt jest wspaniały. Zapraszam do przeglądania zdjęć. 
Zbierska Maja
 

 

Tradycja Europejskiego Dnia Języków Obcych mocno zakorzeniła się w społeczności uczniowskiej Naszej szkoły, choć nie tylko.

26 września br. uczniowie wszystkich klas czynnie wzięli udział w zabawach, które związane były z zaakcentowaniem tego performansu.

 

Chętnie bowiem do zabawy przyłączyli się nauczyciele. Nikogo nie trzeba było długo przekonywać i wszyscy stanęli na wysokości zadania.

 

Podczas lekcji plastyki, czy zajęć świetlicowych dzieci klas 1-8 wykonały flagi przeróżnych krajów, z całej Europy, z których następnie powstał, uwieczniony na zdjęciu, wielobarwny Europejski kolaż.

 

W tym dniu każdy także mógł przebrać się w strój, dowolnie wybranego przez siebie kraju, podkreślając tym samym, że choć różni, wszyscy jesteśmy z tego samego kontynentu - Europy. Wielu reprezentowało ubraniem kraj wylosowanej flagi. Jury wyłoniło najpiękniejsze przebranie. Nie lada wyzwaniem było wybrać zwycięskie, wśród tylu znakomitych.

 

Lekcje języków obcych, których uczą się w Naszej szkole dzieci i młodzież: niemieckiego i angielskiego, dodatkowo urozmaicił zabawny quiz- w którym należało popisać się wiedzą w zakresie znajomości brzmienia języków obcych:

https://www.canva.com/design/DAFuvLz4sno/WrFHln5XBQ_gtYL8oeSWLg/edit?utm_content=DAFuvLz4sno&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

Dodatkowo podczas przerw w tymże dniu uczniowie wybrali swoje propozycje utworów, które kojarzą się im z muzyką z danego zakątka Europy, co pozwoliło przenieść się na moment do słonecznej Hiszpanii lub uroczej Skandynawii. Każdy odnalazł coś miłego dla ucha ze swojej „muzycznej przeszłości”.

 

Na ścianach korytarzy w całej szkole zawisły starannie wykonane gazetki, prezentujące najciekawsze wiadomości z krajów europejskich.

 

Dzień ten pokazał jak kreatywni, wspaniali i pełni radości są uczniowie szkoły w Wawrowie.

 

Mamy nadzieję, że święto języków obcych, na stałe zapisane w kalendarzu imprez roku szkolnego, będziemy mogli podziwiać i uczestniczyć w nim co rok.

 

Do zobaczenia na Europejskim Dniu Języków Obcych już za rok!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli za niebywałe zaangażowanie w przygotowania do wspólnej zabawy!

Pamiętajmy : Razem możemy wiele!

 

                                   

 

Celem jest Pamiętać!!!

W dniu 18 września 2023 roku o godz.11.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Puszkina 31, odbyła się konferencja zorganizowana przez panią Ewę Rawę – Lubuskiego Kuratora Oświaty wraz z  Oddziałem Związku Sybiraków dla uczniów i nauczycieli będącą dowodem na to, że pamiętamy o Zesłańcach Sybiru. Podczas konferencji zaprezentowano  problematykę  zesłań Polaków na Syberię w latach 1939 – 1956.W konferencji brali  udział żywi świadkowie historii, Gorzowscy Sybiracy. Na koniec podsumowano konkurs „Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim”- zostały wręczone nagrody laureatom i wyróżnionym uczestnikom konkursu.

 

Opracowała:

Iwona Szelest