PSYCHOLOG

Przyjmuje w dniach

WTOREK   15:30-17:00

PIĄTEK      15:30-17:00

w terminie 05.04.2024 r. – 28.05.2024 r.

Dnia 25 marca uczniowie klasy IaiIb oraz II wybrali się na wycieczkę do ośrodka „Azyl” w Mironiach, na warsztaty wielkanocne.

Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiej rozmowy na temat tradycji świąt Wielkiej Nocy, by później przystąpić do samodzielnego przygotowania, upieczenia i ozdabiania babeczek. Następnie uczniowie odbyli spacer po ośrodku. Poznali zwierzęta wiejskie, nakarmili kozy, konie oraz kury.Szukali też królików i na szczęście udało nam się je „upolować”. 😊Zobaczyliśmy też pierwsze oznaki wiosny w postaci kwiatów i zmiennej pogody zgodnie
z przysłowiem „W marcu jak w garncu”. 😊

Po krótkiej wycieczce wróciliśmy i odbyliśmy warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie ozdabiali pisanki według własnych pomysłów. Oczywiście nie zabrakło ciepłego posiłku w postaci pysznej zupy pomidorowej, a gdy na niebie pojawiło się słońce, to uczniowie wyszli, by skorzystać z pięknych okoliczności przyrody. Tam już czekało na nas ognisko i ciepłe kiełbaski. Wykorzystaliśmy też czas na wspólną zabawę i rozmowy.

Największą atrakcją okazała się przejażdżka bryczką. Uczniowie zwiedzali las i łąki znajdujące się w najbliższym otoczeniu ośrodka. Widzieliśmy powracające do nas ptaki oraz wiewiórki skaczące po drzewach. 😊

Mamy nadzieję, że ten dzień pełen wrażeń zostanie w naszej pamięci na długo. Serdecznie dziękujemy Paniom prowadzącym warsztaty za przygotowanie tak aktywnego
i ciekawego czasu dla naszych uczniów. 😊

Martyna Dratwińska

Halina Zielińska

Justyna Banaszak – Rycharska

Miło nam poinformować , że w ramach programu Pomocy Psychologicznej Fundacja Świętego Mikołaja przyznała  Szkole Podstawowej w Wawrowie dotacje na realizację działań interwencyjnych . Projekt będzie realizowany w dniach 01 kwietnia-30 czerwca 2024 roku i obejmuje zajęcia alpakoterapii oraz indywidualne wsparcie psychologiczne dla uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas 4 na lekcji techniki z wychowania komunikacyjnego mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie, opatrywania ran z ciałami obcymi wbitymi w ciało ludzkie i profesjonalnego powiadomienia pogotowia ratunkowego.