27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Szkoła Podstawowa w Wawrowie kolejny rok wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 27 Finał rozbrzmiewał pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a pieniążki, które zostały zebrane przez wolontariuszy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Od listopada 2018 r. trwały przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. Chętni uczniowie zostali zgłoszeni do naszego sztabu w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich, tam wyrobiono im identyfikatory wolontariuszy i przygotowano puszki do zbiórki.

Dnia 13 stycznia 2019 r. czworo uczniów z klasy Va: Weronika Starzyk, Nela Szmit, Alan Gabinecki i Błażej Reszka z wychowawcą – panią Martyną Dratwińską, wyruszyło w okolice wsi Wawrów by zebrać jak najwięcej pieniążków na ten szczytny cel. Niestety pogoda w tym roku nam nie sprzyjała, ale to nas nie zniechęciło. Mimo mokrych ubrań uczniowie dzielnie kroczyli ulicami Wawrowa. Dzięki gościnności księdza Andrzeja Kołodziejczyka mogliśmy zrobić sobie krótką przerwę, napić się herbaty i wysuszyć nasze ubrania.

By móc uzbierać jak najwięcej postanowiliśmy wyruszyć autobusem do centrum Gorzowa. Napotykaliśmy serdecznych ludzi, którzy chętnie wrzucali pieniążki do naszych puszek i chcieli częstować nas ciepłym posiłkiem i napojami. My natomiast dziękowaliśmy dobrym słowem i wręczaliśmy czerwone serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niestety pod koniec naszej podróży deszcz spowodował, że nasze papierowe puszki były już mocno nadszarpnięte. W związku z tym powróciliśmy do Wawrowa. Uczniowie zostali odebrani przez rodziców, a wychowawczyni udała się do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy by zliczyć wszystkie zebrane pieniążki. Niestety nie udało nam się dorównać wysokiej kwocie z minionego roku. Jednak jesteśmy zadowoleni, gdyż mimo okropnej pogody osiągnęliśmy wynik ponad 700 zł. Najwięcej ze wszystkich uzbierała Weronika Starzyk – ponad 337 zł. Wszyscy uczniowie na pamiątkę zachowali swoje identyfikatory, a dodatkowo otrzymali dyplomy z potwierdzeniem zebranej przez siebie kwoty. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie wspierają akcję społeczną jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Liczymy na to, że w przyszłym roku pogoda nie pokrzyżuje nam planów i pozwoli uzyskać jeszcze lepszy wynik.

Martyna Dratwińska